Стартувала серія вебінарів з питань публічної доброчесності


Листопад 07
18:02 2024

6 листопада стартувала серія вебінарів з питань публічної доброчесності  в Україні. Їх мета – ознайомити  з 13 принципами публічної доброчесності, підходами та інструментами їх практичного застосування. Низка заходів організована Національним агентством України з питань державної служби спільно з Національним агентством з питань запобігання корупції, Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) та за підтримки проєкту USAID та UK International Development «Сприяння доброчесності у публічному секторі» (Pro-Integrity). 

Перший вебінар “Міжнародні стандарти з публічної доброчесності: ознайомлення” мав на меті представити поточний статус співпраці ОЕСР з Україною у сфері доброчесності та боротьби з корупцією та ознайомити учасників з правовими інструментами ОЕСР щодо публічної доброчесності. Його учасниками стали близько двох тисяч представників з-поміж державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, експертів та усіх тих, кому небайдужа тема доброчесності. Така велика кількість учасників свідчить про запит як публічних службовців, так і громадянського  суспільства щодо  доброчесності. 

"Для НАДС надзвичайно важливо підтримувати культуру доброчесності. Міжнародні стандарти у сфері доброчесності — це той орієнтир, що допомагає нам адаптувати найкращі практики. Для України це важливо з багатьох причин. Перш за все, це питання довіри громадян. По-друге, міжнародні стандарти створюють основу для ефективного управління. А ще, це аспект євроінтеграції. Зміцнення інституційної доброчесності є необхідною умовою нашого руху до ЄС”, — зазначила Наталія Алюшина, Голова Національного агентства України з питань державної служби. 

"Доброчесність у публічному секторі — це не лише дотримання вимог законодавства, але й відповідальність службовців перед суспільством. Вона полягає в здатності ухвалювати етичні рішення, які сприяють розвитку держави. Публічні службовці мають бути прикладом для інших, демонструючи стандарти доброчесності у своїй щоденній роботі. Важливо, що боротьба з корупцією не обмежується лише покаранням, а й передбачає створення системи, де доброчесність є вибором для кожного. Ми повинні формувати нову культуру державного управління, де чесність і прозорість є нормою, а не винятком. І наша мета — зробити доброчесність основним принципом роботи кожного публічного службовця", — зазначив голова НАЗК Віктор Павлущик. За його словами, НАЗК активно співпрацює з Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), яка надає Україні необхідні правові інструменти та стандарти, що допомагають не лише формувати систему доброчесності державного рівня, але й вимірювати її ефективність

“Така велика зацікавленість публічних службовців до теми семінару є свідченням бажання учасників краще розуміти та застосовувати стандарти ОЕСР у своїй повсякденній роботі. Як колишній держслужбовець, я усвідомлюю, що державна служба – це основа будь-якого уряду. Це критично важлива інфраструктура, де працюють віддані своїй справі чоловіки й жінки, надаючи основні послуги громадянам. Однак, для держави недостатньо просто мати ефективно функціонуючу державну службу, яка виконує життєво важливі завдання від імені уряду. Вкрай важливо, аби цей функціонал виконувався з дотриманням етичних принципів, в основі яких лежить доброчесність та прозорість", - наголосив Пітер Дімітрофф, Керівник Програми «Сприяння доброчесності у публічному секторі» (Pro-Integrity) в Україні.

В рамках вебінару обговорили правові інструменти ОЕСР, що закладають принципи доброчесності, методи впровадження та вимірювання публічної доброчесності. Також одним з питань було про роль Робочої групи ОЕСР з доброчесності та антикорупції (PIAC) у встановленні стандартів публічної доброчесності ОЕСР. Серед спікерів — Хуліо Басіо Террачіно, Голова Відділу з антикорупції та доброчесності Директорату з питань публічного врядування ОЕСР, та Саймон Медден, Голова Робочої групи ОЕСР з доброчесності та антикорупції (PIAC). Модерувала вебінар - Оксана Гус аналітикиня з питань політики Директорату з питань державного управління ОЕСР. 

Наступний вебінар відбудеться 13 листопада. Його тема стосуватиметься питань політичного зобов’язання до доброчесності, розподілу обов'язків та антикорупційної стратегії. Зареєструватися можна тут. 

Додамо, що цей проєкт став можливим завдяки підтримці американського та британського народів, наданій Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та UK International Development в рамках ініціативи «Сприяння доброчесності у публічному секторі (Pro-Integrity)». Зміст цього проєкту не обов’язково відображає погляди USAID, уряду США, UK International Development чи уряду Великої Британії. 

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Держрибагентство долучилося до обговорення виробництва водоростей та біотехнологій

Прочитайте повну статтю

У Держрибагентстві обговорили можливість дослідження в Україні морського рекреаційного рибальст...

Прочитайте повну статтю

Віталій Коваль обговорив з міжнародними партнерами розвиток реформи меліорації

Прочитайте повну статтю

Мін’юст призначив виконуючим обов’язки гендиректора ДП «СЕТАМ» Романа Осадчука

Прочитайте повну статтю

У Хмельницькій області відбувся форум «Дієвий ЦНАП: точка доступу до державного сервісу та цифр...

Прочитайте повну статтю

До відома судових експертів, які не є працівниками державних спеціалізованих установ

Прочитайте повну статтю

Наглядова рада Укрзалізниці погодила пропозицію індексації вантажних залізничних тарифів

Прочитайте повну статтю

Олена Дума на міжнародній конференції в Польщі: Україна має намір повернути усі незаконно вивед...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь