Страховик розпочав добровільний вихід з ринку шляхом виконання страхового портфеля, ще одному страховику розширено обсяг ліцензії


Червень 10
21:00 2024

Національний банк України надав дозвіл ПРИВАТНОМУ АКЦІОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВУ СТРАХОВА КОМПАНІЯ “ЕНЕРГОРЕЗЕРВ” (ЄДРПОУ 22910777) на вихід з ринку шляхом виконання страхового портфеля та погодив план виходу товариства з ринку.

Після завершення процедури виходу з ринку шляхом виконання страхового портфеля страховик зобов’язаний звернутися до Національного банку із заявою про анулювання ліцензії на здійснення страхової діяльності.

Рішення про вихід з ринку та затвердження плану виходу з ринку ПРАТ СК “ЕНЕРГОРЕЗЕРВ” шляхом виконання страхового портфеля  були ухвалені на загальних зборах акціонерів зазначеної компанії (протокол від 30 квітня 2024 року).

 Відповідно до звітності ПРАТ СК “ЕНЕРГОРЕЗЕРВ” за 2023 рік страховий портфель компанії формувався в основному за рахунок платежів з медичного страхування – 59% та КАСКО – 22%. Обсяг страхових премій компанії в зазначеному періоді становив 16,6 млн грн, страхові резерви – 5,8 млн грн. За 2023 рік страховик сплатив страхові відшкодування в обсязі 5 млн грн. Частка компанії за страховими преміями на страховому ринку становить 0,04%.

Крім того, на підставі власної заяви ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА “СТРАХОВА КОМПАНІЯ “ТАС” (ЄДРПОУ 30929821) (далі – АТ “СК “ТАС”) Національний банк надав погодження розширення обсягу ліцензії компанії на здійснення діяльності із прямого страхування та вхідного перестрахування за класами страхування:

З урахуванням вищезазначеного розширення ліцензія АТ “СК “ТАС” вважається переоформленою.

Відповідно до звітності АТ “СК “ТАС” за 2023 рік страховий портфель компанії сформовано переважно за договорами накопичувального страхування (81% страхових премій). Обсяг страхових премій компанії в зазначеному періоді становив 581,8 млн грн, страхові резерви – 4 201,5 млн грн. За 2023 рік страховик сплатив страхові відшкодування в обсязі 261,6 млн грн. Частка компанії за обсягом сформованих страхових резервів на ринку страхування життя становить 21,3%.

Такі рішення Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив 03 червня 2024 року.

Процедура виходу з ринку страховика встановлена Положенням про добровільний вихід з ринку страховика та передачу страховиком страхового портфеля, затвердженим постановою Правління Національного банку України від 25.12.2023 № 184 (зі змінами).

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Чемпіонат України з ловлі хижої риби спінінгом з човна: захоплюючі змагання та вражаючі результ...

Прочитайте повну статтю

На Волині експосадовця управління ДАБІ засуджено до 5 років позбавлення волі за хабарництво

Прочитайте повну статтю

Воєнні злочини росії та втрати українського спорту – Олексій Хоменко розповів про притягнення п...

Прочитайте повну статтю

АРМА забезпечило надходження чергового траншу у 77 млн грн до державного бюджету від управителя...

Прочитайте повну статтю

Працівники АРМА отримали відомчі відзнаки до Дня державного службовця України

Прочитайте повну статтю

Україна підписала Угоду з ЄС щодо залучення 27 млрд євро в рамках Ukraine Facility протягом 202...

Прочитайте повну статтю

Заборонено діяльність політичної партії «НАШ КРАЙ»

Прочитайте повну статтю

Уряд Німеччини передав 41 вантажівку для Державної прикордонної служби

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь