Судитимуть колишнього лісника поліського офісу ДП «Ліси України» та його спільників, викритих ДБР на незаконних порубках в заповіднику


Січень 27
15:02 2026

Протидія злочинам у лісовій галузі за участі посадовців, підслідних ДБР, є одним із пріоритетів роботи Бюро. Особи, які за своїми службовими обов’язками мають охороняти та зберігати лісові ресурси, натомість використовують їх для незаконного збагачення, завдаючи прямої шкоди державним інтересам і довкіллю. Ліси є стратегічним природним ресурсом, від якого залежить екологічна безпека країни, тому ДБР системно реагує на такі правопорушення, адже безкарність у цій сфері призводить до мільйонних збитків і довгострокових ризиків для громад та майбутніх поколінь.

Працівники ДБР за сприяння СБУ завершили досудове розслідування щодо трьох учасників організованої злочинної групи, причетних до незаконних порубок лісу на території Рівненської області, зокрема в межах природно-заповідного фонду. Обвинувальний акт скеровано до суду.

Слідство встановило, що схему незаконного заробітку організував майстер лісу Верхівського лісництва Дубенського надлісництва філії Поліського лісового офісу ДП «Ліси України». До протиправної діяльності він залучив свого зятя та власника нелегальної пилорами.

За відпрацьованою схемою посадовець визначав ділянки та конкретні дерева для незаконної рубки. Його родич здійснював порубку та транспортування деревини, а власник пилорами контролював її обробку й подальший продаж.

Щоб приховати злочин, організатор разом зі спільником намагалися замаскувати місця рубок — закопували пеньки та висаджували інші рослини, характерні для цієї місцевості. При цьому більшість незаконно зрубаних дерев знаходилися саме на території природно-заповідного фонду.

Завдані державі збитки склали майже 1 млн грн. У ході досудового розслідування фігуранти повністю відшкодували заподіяну шкоду, а лісника звільнили з посади.

Усіх трьох обвинувачують у незаконній порубці лісу, вчиненій повторно організованою групою, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2, 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 246 КК України). Колишньому посадовцю додатково інкримінують перевищення службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 3 ст. 365 КК України).

Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 7 років.

Процесуальне керівництво здійснює Рівненська обласна прокуратура.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Історична зустріч поколінь: у Верховній Раді відбулося урочисте засідання з нагоди 30-річчя Кон...

Прочитайте повну статтю

З нагоди Дня Конституції України Володимир Зеленський вручив нагороди рятувальникам, поліцейськ...

Прочитайте повну статтю

Звільнені з полону та опікуни майна зниклих безвісти осіб безоплатно відновлюватимуть посвідчен...

Прочитайте повну статтю

«Сила в єдності: до Дня Конституції України курсанти та студенти закладів освіти системи МВС пр...

Прочитайте повну статтю

У Запоріжжі видворено двох іноземців із неврегульованим правовим статусом

Прочитайте повну статтю

У День Конституції України Голова Верховної Ради взяв участь у спільній молитві за нашу державу

Прочитайте повну статтю

30 років Конституції України: від задекларованих прав до дієвих механізмів захисту

Прочитайте повну статтю

Рівно 30 років тому було ухвалено Основний Закон нашої держави, - Володимир Зеленський

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь