Тернопільські нацгвардійці взяли участь у круглому столі за проєктом «Норвегія-Україна»
У Тернопільському Західноукраїнському національному університеті відбувся круглий стіл, за яким обговорили напрями співпраці органів державної влади та місцевого самоврядування України щодо соціальної і професійної адаптації ветеранів війни.
Попереднє
Наступне
З 2015 року класичний університет Тернополя здійснює перепідготовку військовослужбовців, звільнених у запас та членів їх сімей за проєктом «Норвегія-Україна», який фінансується Міністерством закордонних справ Королівства Норвегії.
Під час зустрічі присутні обговорили реалізацію механізму організації заходів із соціальної та професійної адаптації бійців АТО/ООС.
«Саме адаптація та соціалізація має бути головним завданням у роботі з ветеранами. Учасники бойових дій після повернення додому зіштовхуються не тільки з матеріальними проблемами, але й із психологічними. За кожним воїном є ще родина, батьки, діти, люди, яких безпосередньо зачепив конфлікт на сході України. Необхідно працювати з ними, розуміти їхні проблеми та знати шляхи їх вирішення, – каже командир 2 батальйону 2 Галицької бригади майор Володимир Олійник. – У нас система адаптації тільки зароджується, але усі чудово розуміють, що доки триватиме цей конфлікт – кількість ветеранів буде постійно збільшуватися. Тому затягувати з її реалізацією не можна. Головним завданням залишається – якомога швидше допомогти бійцям АТО/ООС з адаптацією та реабілітацією і повернути до звичного, мирного життя.»
У ході зустрічі було обговорено комплекс заходів із соціальної і професійної адаптації ветеранів війни, їх включення до програми економічного та соціального розвитку територіальних громад, план допомоги їхньому працевлаштуванню, організацію у нашій області професійного навчання. військових службовців, ветеранів та учасників бойових дій.
Надія Німець
Фото ТЗУНУ