Сенсація

Тиждень безпеки-2021. Залізничні переїзди – потребують підвищеної уваги всіх учасників дорожнього руху


Листопад 19
00:05 2021

Служба автомобільних доріг у Луганській області продовжує інформувати про хід  Тижня безпеки дорожнього руху ООН.

Наразі спеціалісти Служби автомобільних доріг у Луганській області, в межах проведення Тижня безпеки, проводять  перевірки доріг в межах навчальних закладів; перевіряють  наявність відповідних дорожніх знаків та інформаційних панно на ділянках доріг з підвищеною аварійністю та в місцях концентрації ДТП.

Під час Тижня безпеки проводяться також перевірки безпеки руху та наявність відповідних дорожніх знаків у місцях залізничних переїздів.

Заступник начальника Служби автомобільних доріг у Луганській області   з експлуатаційного утримання Євген Філін розповів  про перевірку у місцях залізничних переїздів.

«На підконтрольній Уряду території Луганської області налічується 21 залізничний переїзд. Зазначені переїзди перетинають дороги державного значення.  Ми перевіряємо наявність відповідних дорожніх знаків поблизу переїздів під час відповідних комісійних обстежень доріг, а також зараз, під час проведення Тижня безпеки-2021», – розповів Євген Філін.

Євген Філін нагадав, що параграф № 20 «Правил дорожнього руху» регулює рух транспорту через залізничні переїзди.

«Залізниця – це зона підвищеної небезпеки. Варто пам’ятати, що машиніст локомотива не може відразу зупинити поїзд і попередити наїзд. Візуально, особливо в темний період доби, дуже важко визначити, з якою швидкістю прямує поїзд.

Помилка при оцінці швидкості поїзда часто коштує людині життя. До речі –  гальмівний шлях поїздів в середньому становить 600-800 метрів.

«Правила дорожнього руху», у тому числі і правила руху транспорту через залізничні переїзди, написані у буквальному сенсі слова кров’ю», – зазначив співрозмовник.

За словами Євгена Філіна, правила безпеки на залізниці стосуються не тільки автомобілістів, а також і пішоходів. 

«Пішоходам дозволяється переходити залізничні колії тільки у встановлених місцях – пішохідні мости, переходи, переїзди. І на пішохідних переходах, і на залізничних переїздах потенційними жертвами досить часто стають меломани. Поясню дехто з пішоходів, а часто це діти та молодь, не розлучаються з навушниками і не вимикають звук на своїх плеєрах або мобільних телефонах при переході через залізничні колії, або через дорогу. Все це дуже небезпечно!», – додав Євген Філін.

Дотримуйтесь правил особистої безпеки при переході через залізничні колії та переїзди!  Привчайте до цього своїх дітей. Пам’ятайте, що залізниця являється зоною підвищеної небезпеки.

Увага! Нагадуємо деякі положення параграфа № 20 «Правил дорожнього руху».

20.1 Водії транспортних засобів можуть перетинати залізничні колії лише на залізничних переїздах.

20.2 Під'їжджаючи до переїзду, а також починаючи рух після зупинки перед ним, водій зобов'язаний керуватися вказівками і сигналами чергового по переїзду, положенням шлагбаума, світловою та звуковою сигналізацією, дорожніми знаками і дорожньою розміткою, а також переконатися в тому, що не наближається поїзд (локомотив, дрезина).

20.3 Для пропуску поїзда, що наближається, і в інших випадках, коли рух через залізничний переїзд заборонено, водій повинен зупинитися перед дорожньою розміткою 1.12 (стоп-лінією), дорожнім знаком 2.2 , шлагбаумом чи світлофором так, щоб бачити сигнали, а якщо засоби організації дорожнього руху відсутні — не ближче 10 м до найближчої рейки.

20.4 Якщо перед переїздом немає дорожньої розмітки або дорожніх знаків, що визначають кількість смуг руху, рух транспортних засобів через переїзд дозволяється лише в один ряд.

20.5 Рух через переїзд забороняється, якщо:

a) черговий по переїзду подає сигнал заборони руху — стоїть до водія грудьми або спиною з піднятим над головою жезлом (червоним ліхтарем чи прапорцем) або з витягнутими в сторони руками;

б) шлагбаум опущений або почав опускатися;

в) увімкнено заборонний сигнал світлофора чи звуковий сигнал незалежно від наявності та положення шлагбаума;

г) за переїздом утворився затор, який змусить водія зупинитися на переїзді;

ґ) до переїзду в межах видимості наближається поїзд (локомотив, дрезина).

20.6 Рух через переїзд сільськогосподарських, дорожніх, будівельних та інших машин і механізмів дозволяється тільки в транспортному стані.

20.7 Забороняється самовільно відкривати шлагбаум або об'їжджати його, а також об'їжджати транспортні засоби, які стоять перед переїздом, коли рух через нього заборонено.

20.8 У разі вимушеної зупинки транспортного засобу на переїзді водій зобов'язаний негайно висадити людей і вжити заходів для звільнення переїзду, а якщо це не вдається зробити, він повинен:

a) коли є можливість, послати двох чоловік уздовж колій в обидва боки від переїзду не менш як на 1000 м (якщо одного, то в бік ймовірної появи поїзда, а на одноколійних переїздах — у бік гіршої видимості залізничної колії), пояснивши їм правила подавання сигналу зупинки машиністу поїзда (локомотива, дрезини), що наближається;

б) залишатися біля транспортного засобу і, подаючи сигнали загальної тривоги, вживати всіх заходів для звільнення переїзду;

в) у разі появи поїзда бігти йому назустріч, подаючи сигнал зупинки.

20.9 Сигналом зупинки поїзда (локомотива, дрезини) є круговий рух руки (у світлу пору — із шматком яскравої тканини або будь-яким добре помітним предметом, у темну пору доби і в умовах недостатньої видимості — з факелом або ліхтарем). Сигналом загальної тривоги є серії звукових сигналів транспортного засобу, що складаються з одного довгого і трьох коротких сигналів.

Нагадайте своїм дітям, рідним, знайомим про небезпечність перебування поблизу залізничних об’єктів і про необхідність дотримання правил безпеки задля збереження життя та здоров’я.

Довідково:  Тиждень безпеки дорожнього руху проводиться у рамках Другого Десятиліття дій по забезпеченню безпеки дорожнього руху 2021-2030 рр., проголошеного Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН А/74/L.86 «Підвищення безпеки дорожнього руху в усьому світі», за ініціативою Міністерства охорони здоров’я України та підтримки Міністерства інфраструктури України.

На фото – залізничний переїзд на дорозі Н-21, Новоайдар, Луганська область.

Про хід  Тижня  безпеки дорожнього руху на дорогах Луганщини – читайте у наступних повідомленнях Служби автомобільних доріг у Луганській області.

Прес-служба Служби автомобільних доріг у Луганській області.

Слідкуйте за новинами! Підписуйтесь на сторінку Служби автомобільних доріг у Луганській області у Фейсбуці.

https://www.facebook.com/lg.ukravtodor/

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь