ТОВ «Державний земельний банк» та Центр гуманітарного розмінування підписали Меморандум про співпрацю
Команда Фонду державного майна взяла участь у робочій зустрічі генерального директора ТОВ «Державний земельний банк» Ярослава Ярославського, представників Міністерства економіки України та Центру гуманітарного розмінування. Метою зустрічі було підписання Меморандуму про співпрацю між ТОВ «Державний земельний банк» та Центром гуманітарного розмінування, а також обговорення подальших кроків щодо запровадження пілотних проєктів з розмінування державних сільськогосподарських земель.
"Ми активно працюємо над залученням інвестицій, щоб зробити процес розмінування максимально ефективним та пришвидшити відновлення сільськогосподарських земель. Розмінування земель є складним системним завданням, яке потребує залучення ресурсів, інноваційних технологій та співпраці державних інституцій", – наголосив заступник Голови Фонду з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Шугалій.
Учасники зустрічі обговорили економічні наслідки мінного забруднення та необхідність розблокування сільськогосподарських земель від нього. Для забезпечення ефективного процесу необхідно запровадити комплексну програму розмінування, яка включатиме детальний аналіз земельних ділянок, розробку фінансової моделі та залучення необхідних ресурсів. Особлива увага буде приділена деокупованим територіям, де розмінування є важливою частиною процесу відновлення земель.
Комплексний підхід є ефективним способом подолання проблеми мінного забруднення, що відкриває шлях до відновлення галузі сільського господарства та економічного розвитку постраждалих регіонів. Активна робота Фонду держмайна та Земельного банку спрямована на залучення інвестицій та роботу прозорих механізмів суборенди, що є додатковим джерелом наповнення державного бюджету країни.
За підсумками зустрічі, сторони підписали Меморандум про співпрацю, надання взаємної підтримки та координації дій для ефективного проведення робіт з розмінування територій, що постраждали.
Довідково. Основні завдання Центру гуманітарного розмінування: збір та аналіз інформації, стратегічне планування, координація процесу та міжнародна співпраця у сфері гуманітарного розмінування. Центр бере участь у плануванні заходів протимінної діяльності, моніторить ризики, повʼязані із вибухонебезпечними предметами, подає пропозиції щодо стандартизації у сфері протимінної діяльності, сприяє впровадженню єдиної системи підготовки та підвищення кваліфікації кадрів щодо розмінування.