Три роки НАЗК 2.0: фінконтроль 2022 – необгрунтовані активи на 9,4 млн дол. та 100 млн грн


Січень 19
18:15 2023

Попри те, що повномасштабне вторгнення росії зупинило повні перевірки декларацій, Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) продовжувало здійснювати фінансовий контроль посадовців, використовуючи доступні інструменти. Одним із них є проведення моніторингу способу життя публічних службовців.

«2022 рік рік був важким для всіх, але війна не має стояти на заваді фінансовому контролю посадовців. Ці механізми, в першу чергу, створені для того, щоб запобігати корупції, тому без них обсяг роботи інших антикорупційних органів зросте в кілька разів, при цьому збитки державі будуть колосальні. Тому у минулому році ми частково переформатували роботу команди для посилення проведення моніторингу способу життя. Цей інструмент не менш ефективний за повні перевірки декларацій, а за його допомоги недоброчесні посадовці муситимуть повернути державі незаконно набуті активи», — підкреслив заступник Голови НАЗК Артем Ситник.

Які ключові досягнення напряму?

У 2022 році НАЗК встановило 18 фактів набуття необґрунтованих активів декларантами на загальну суму майже 100 млн грн. Усі матеріали за такими фактами передано до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури з метою пред’явлення позовів для стягнення незаконно набутих активів у дохід держави, а також проведення досудового розслідування за фактами незаконного збагачення.

Під час моніторингу способу життя декларантів також встановлено 12 фактів внесення недостовірних відомостей у декларації, які відрізняються від достовірних на суму майже 60 млн грн. Матеріали з обґрунтованими висновками надіслано до правоохоронних органів.

Окремо спеціальний підрозділ НАЗК перевіряє чиновників, які працюють під грифом «таємно» та суддів. Під час  цих моніторингів НАЗК перевірило 14 суб’єктів декларування та виявило необґрунтовані активи на суму:

Загальна сума складає 255,2 млн грн, що еквівалентно 9,4 млн дол.

За результатами розгляду матеріалів моніторингу способу життя Національним антикорупційним бюро України розпочато три кримінальних провадження за ст. 368-5 «Незаконне збагачення» Кримінального Кодексу України (КК України) (щодо співробітника СБУ, народного депутата України, судді одного з районних судів). Також Бюро економічної безпеки у кримінальних провадженнях за ст. 209 «Легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом» КК України розслідує походження зазначених активів.

Які кейси за рік були найгучнішими?

Крім того, у серпні 2022 року Уряд схвалив оновлений Порядок проведення спеціальної перевірки стосовно осіб, які претендують на посади, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, та посад із підвищеним корупційним ризиком. Розробку Порядку координувало НАЗК.

Головна особливість оновленого Порядку — він містить вичерпний перелік відомостей про претендента на посаду, які не відповідають встановленим законодавством вимогам для зайняття посади і є підставою для відмови в призначенні недоброчесних кандидатів на відповідні посади.

Посилання скопійовано

Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Запоріжжя. Зросла кількість постраждалих унаслідок учорашнього ворожого удару

Прочитайте повну статтю

Реформа меліорації на Черкащині: 17 організацій водокористувачів та відновлення зрошення на пло...

Прочитайте повну статтю

Відновлено роботу Єдиного державного реєстру після кібератаки

Прочитайте повну статтю

Верховна Рада України прийняла за основу законопроект щодо ефективного забезпечення права ув’яз...

Прочитайте повну статтю

На Сумщині поліцейський екіпаж «Білий янгол» евакуював родину з чотирма дітьми

Прочитайте повну статтю

АТ «Укрзалізниця» оголошує про завершення капіталізації відсотків за єврооблігаціями з терміном...

Прочитайте повну статтю

Ключові зміни цивільного законодавства за 2024 рік зібрали в огляді

Прочитайте повну статтю

Поліція Житомирщини завершила розслідування шахрайської схеми на майже 1,2 мільйона гривень

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь