Триває підготовка соціально важливих об’єктів до зими
Україна продовжує готуватися до прийдешнього осінньо-зимового періоду. Особлива увага приділяється підготовці соціально важливих об’єктів: освітніх і медичних закладів, державних установ та інших організацій, які забезпечують життєдіяльність громад.
Відтак одне з основних завдань, які Уряд ставить перед Держенергонаглядом, є збір, узагальнення та своєчасне інформування про проблемні питання, що виникають під час підготовчого процесу.
На виконання доручення Міністерства енергетики України, відомство здійснює моніторинг забезпечення надійного енергопостачання та належного технічного стану енергооб’єктів соціально важливих закладів та установ, визначених Київською міською та обласними державними адміністраціями пріоритетними. Також здійснюється оцінювання стану організації експлуатації та готовності до роботи в холодну пору року їх теплових господарств.
Моніторинги дозволяють оперативно виявляти, систематизувати та аналізувати порушення. Зокрема, чи є такі порушення системними або випадковими. До виявлених системних порушень готуються відповідні пропозиції для прийняття управлінських рішень щодо вчасної та належної підготовки об’єктів.
На сьогодні представники територіальних органів Держенергонагляду спільно з операторами системи розподілу оцінили виконання заходів із забезпечення надійності енергопостачання 1 773 соціально важливих об’єктів. Під час оглядів зафіксовано понад 5,5 тисяч зауважень щодо недотримання вимог у галузі електроенергетики на 1 155 об’єктах.
Також фахівці Держенергонагляду здійснили моніторинг теплових господарств 1 412 закладів та установ (експлуатують 2 816 енергооб’єктів).
За результатами моніторингів зафіксовано понад 3 тисячі зауважень щодо технічного стану та організації експлуатації теплових господарств. Стан роботи деяких теплових господарств визнано незадовільним.
Керівникам суб’єктів господарювання надано рекомендації з можливими технічними рішеннями усунення зауважень у визначені терміни.
Наразі суб’єктами господарювання усунуто 1 348 зауважень у галузі електроенергетики та 1 073 – у сфері теплопостачання.
Держенергонагляд тримає на контролі процес виконання рекомендацій та наголошує, що усунення зауважень, виявлених під час моніторингів, допомагає забезпечити безперебійну роботу енергооб'єктів та ефективне використання енергії.