Трьом небанківським фінансовим установам анульовано ліцензії


Березень 31
18:12 2023

Національний банк України анулював ліцензії трьом небанківським фінансовим установам.

Так, ліцензії анульовано:

Зазначеним установам ліцензії анульовано у зв'язку з тим, що їх ділова репутація не відповідає  вимогам законодавства України.

Крім того, відкликано (анульовано) частину ліцензій на провадження діяльності з надання фінансових послуг (крім професійної діяльності на ринку цінних паперів) ПРАТ "СК "АЗІНКО" (ЄДРПОУ 24646706) на підставі поданої страховиком заяви, керуючись особливим порядком відкликання (анулювання) ліцензії (ліцензій) на здійснення страхової діяльності.

Зокрема, анульовано ліцензії на здійснення добровільного страхування наземного транспорту (крім залізничного); обов’язкового особистого страхування працівників відомчої (крім тих, які працюють в установах і організаціях, що фінансуються з Державного бюджету України) та сільської пожежної охорони і членів добровільних пожежних дружин (команд); обов’язкового особистого страхування від нещасних випадків на транспорті; обов’язкового страхування відповідальності власників собак (за переліком порід, визначених Кабінетом Міністрів України) щодо шкоди, яка може бути заподіяна третім особам; обов’язкового страхування предмета іпотеки від ризиків випадкового знищення, випадкового пошкодження або псування.

Згідно з останньою поданою ПРАТ "СК "АЗІНКО" звітністю за 2022 рік станом на 31 грудня 2022 року обсяг страхових премій компанії становив 9,1 млн грн, активи за балансом – 79,27 млн грн, страхові резерви – 0,17 млн грн, частка ринку компанії за страховими преміями – 0,03%. За 12 місяців 2022 року обсяги діяльності страховика зменшилися на 48%.

Такі рішення Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив 27 березня 2023 року.

Відповідно до пункту 189 постанови Правління Національного банку України "Про врегулювання діяльності учасників ринку небанківських фінансових послуг, небанківських фінансових груп, учасників платіжного ринку, колекторських компаній та юридичних осіб, які отримали ліцензію на надання банкам послуг з інкасації" від 06 березня 2022 року № 39 (зі змінами) (далі – Постанова № 39) установлено, що страховик під час дії воєнного стану в Україні має право скористатися особливим порядком відкликання (анулювання) ліцензії (ліцензій) на здійснення страхової діяльності, передбаченим у пунктах 1810 – 1817 Постанови № 39.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

У Замлинні на Волині відбулися майстерні польсько-українського примирення

Прочитайте повну статтю

День рибалки 2024: рибогосподарники отримали вітання з нагоди професійного свята

Прочитайте повну статтю

Підсумки тижня: команда ФДМУ провела успішних аукціонів на 33,21 млн гривень

Прочитайте повну статтю

Велика приватизація: Уряд затвердив стартові ціни та умови продажу готелю «Україна» та «Об`єдна...

Прочитайте повну статтю

Керівник психологічної служби МВС розповів у інтерв'ю, як дбають про ментальне здоров'я гвардій...

Прочитайте повну статтю

В Україні стартувало впровадження електронних протоколів для документування правопорушень у сфе...

Прочитайте повну статтю

Електронні консультації з громадськістю

Прочитайте повну статтю

Приєднання до Конвенції про процедуру спільного транзиту: представники Держмитслужби зустрілися...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь