У Брюсселі стартував черговий раунд двостороннцх зустрічей Україна-ЄС в межах скринінгу
У період з 23 по 25 жовтня у місті Брюссель, Бельгія, українська делегація візьме участь у черговій зустрічі в межах двосторонніх сесій України та Європейської Комісії щодо офіційного скринінгу відповідності законодавства України праву ЄС. Такі зустрічі є частиною переговорного процесу вступу країни до Європейського Союзу.
Двосторонні зустрічі будуть присвячені Розділу 24 «Юстиція, свобода та безпека», що належить до кластера 1 «Основи процесу вступу до ЄС» (Fundamentals).
Всі зустрічі відбуваються у гібридному форматі. Участь від України у форматі офлайн та онлайн візьме понад 300 осіб. Голова делегації та головний переговірник – Віце-премʼєр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України – Міністр юстиції України Ольга Стефанішина, візьме участь у зустрічах онлайн.
Також від Міністерства юстиції участь у заході беруть заступник Міністра юстиції з питань європейської інтеграції Людмила Сугак, Директор Директорату правосуддя та кримінальної юстиції Олександр Олійник, директор Координаційного центру з надання правничої допомоги Олександр Баранов, заступник директора Департаменту – начальник Управління міжнародної правової допомоги Департаменту міжнародного співробітництва та представництва Катерина Шевченко, начальник відділу міжнародної правової допомоги у цивільних справах Управління міжнародної правової допомоги Департаменту міжнародного співробітництва та представництва Ольга Зозуля.
Розділу 24 охоплює широкий спектр питань, пов’язаних з пересуванням людей та міграцією. Українські переговірники презентують європейським партнерам стан наближення національних законодавчих та інституційних рамок до відповідних європейських норм і стандартів. Ключові сфери:
· боротьба з організованою злочинністю;
· співпраця у сфері протидії поширення наркотиків;
· боротьба з тероризмом та попередження радикалізації;
· співробітництво правоохоронних органів та обмін інформацією;
· управління кордоном;
· прихисток;
· міграція;
· візова політика;
· судова співпраця у цивільних та господарських справах, а також кримінальних справах;
· заходи, вжиті для боротьби з корупцією у сфері юстиції та внутрішніх справ.
Під час вступного слова Людмила Сугак подякувала європейській стороні за можливість поділитися досягненнями, цілями та викликами України, зазначивши, що питання, які будуть розглядалися протягом цих трьох днів, є надзвичайно важливими для успішного процесу інтеграції України до ЄС.
«Ми стикаємося з викликами агресії російської федерації, і водночас створюємо систему незалежних правоохоронних органів, яка захищає фундаментальні права. Ми розуміємо, що для того, аби стати членом ЄС, Україна повинна не лише ефективно притягувати до відповідальності за корупцію, але й впровадити дієві запобіжні заходи. Ми докладатимемо всіх зусиль для того, щоб українські правоохоронні органи мали достатню інституційну спроможність, щоб українська міграційна та візова політика повністю відповідала європейській, а також щоб Україна могла ефективно співпрацювати з правоохоронними і судовими інституціями ЄС», - зазначила Людмила Сугак.
Із презентаціями та доповідями виступлять представники Міністерства внутрішніх справ, Міністерства юстиції, Міністерства закордонних справ, Міністерства соціальної політики, Державної служби фінансового моніторингу, Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, Національної поліції, Служби безпеки України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державної прикордонної служби, Державної міграційної служби, Бюро економічної безпеки України, Офісу Генпрокурора України.
Довідково
Під час двосторонніх зустрічей в межах офіційного скринінгу Єврокомісія спільно з країною-кандидатом на членство в ЄС ретельно порівнюють законодавства, стратегічні рамки, інституційні структури та адміністративні спроможності країни-кандидата зі стандартами ЄС. Це є основою для розробки рекомендацій Єврокомісії у кожній сфері переговорного процесу.
За результатами скринінгу Єврокомісія підготує звіт щодо відповідності законодавства України праву ЄС по кожному переговорному кластеру. З цього документу буде остаточно зрозуміло рівень відповідності і подальший обсяг роботи.