У Комітеті з питань цифрової трансформації відбулись публічні консультації щодо законопроекту про Єдину інформаційну систему соціальної сфери


Листопад 25
18:02 2024

Комітет з питань цифрової трансформації за підтримки Програми USAID «РАДА: наступне покоління» провів публічну консультацію у форматі круглого столу щодо проекту Закону «Про Єдину інформаційну систему соціальної сфери» (реєстр. №11377 від 24.06.2024) під головуванням Заступника голови Комітету Сергія Штепи та за участі Директора Програми USAID «РАДА: наступне покоління» Мортена Енберга.

Також у заході взяли участь народні депутати України: Галина Третьякова, Лариса Білозір; представники органів державної влади: Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович, заступник Міністра соціальної політики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Костянтин Кошеленко та представники інших зацікавлених міністерств, місцевого самоврядування, громадськості.

Публічні консультації були присвячені законопроекту «Про Єдину інформаційну систему соціальної сфери», який Верховна Рада України нещодавно прийняла в І читанні. Цей законопроект запроваджує систему надання соціальної підтримки населенню на основі нових підходів, стандартів і технологій. Він врегульовує функціонування системи, як єдиного цілісного інформаційного середовища соціальної сфери.

«Питання цифровізації соціальної сфери дуже актуальне, адже в умовах повномасштабної війни це дозволяє не лише державі гнучко та швидко реагувати на запити, а й громадянам отримувати соціальну підтримку без зайвої бюрократії як онлайн, так і особисто.», – зазначив Сергій Штепа.

Під час заходу учасники обговорили, зокрема, питання розвитку Єдиного соціального реєстру, що є ключовим елементом ЄІССС, системної розбудови інформаційної взаємодії та гарантій захисту і безпеки інформації та інші. Також вони звернули увагу на те, що законопроект дозволить прозоро адмініструвати всі видатки на соціальну підтримку та значно зменшує корупційні ризики на державному та місцевому рівнях.

Учасники обговорили позитивні моменти та питання, що викликають занепокоєння у громадськості. Були висловлені зауваження та надані пропозиції щодо подальшого доопрацювання законопроекту, також учасники дійшли згоди про продовження конструктивного діалогу задля розвитку законодавства в цьому напрямку.

Посилимо цифровізацію соціальної сфери!

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

28 листопада Антон Дробович прозвітує за пʼять років роботи на посаді голови УІНП

Прочитайте повну статтю

Укладено Меморандум про взаєморозуміння між Держлікслужбою та Данським агентством з лікарських...

Прочитайте повну статтю

На Хмельниччині розпочато Всеукраїнську акцію «16 днів проти насильства»

Прочитайте повну статтю

У Житомирі виявлено та примусово видворено порушника міграційного законодавства

Прочитайте повну статтю

ДБР викрило працівників одеського ТЦК, які затримували чоловіків на блокпостах та вимагали грош...

Прочитайте повну статтю

АРМА та ANABI: партнерство, що зміцнює міжнародну довіру

Прочитайте повну статтю

Контроль АРМА: Управитель повернув майже 500 тис. гривень до держбюджету

Прочитайте повну статтю

АНОНС АУКЦІОНІВ «Земельного банку»: близько 9,5 тис. га виставлено на торги

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь