У Комітеті з питань економічного розвитку зазначають, що рішення призупинити на рік імпортні мита на весь український експорт до Європейського Союзу допоможе ще більше поглибити торговельні відносини з ЄС


Квітень 28
17:27 2022

Збройна агресія Російської Федерації згуртувала навколо України усіх західних партнерів, які докладають значних зусиль для допомоги нашій економіці.

Так, Європейська комісія запропонувала призупинити на рік імпортні мита на весь український експорт до Європейського Союзу. Як зазначають на сайті ЄК, ця пропозиція, передбачає також призупинення на рік усіх антидемпінгових та захисних заходів ЄС щодо експорту української сталі і є безпрецедентним жестом підтримки нашої країни на період воєнного стану. Пропозиція включає також тимчасове скасування існуючих тарифів і квот на сталь та сільськогосподарську продукцію, які не підпадають під дію торгової угоди ЄС з Україною, але були одними з основних статей вітчизняного експорту.

Це значно полегшить експорт українських промислових та сільськогосподарських товарів до ЄС - зазначає Президент Європейської  комісії Урсула фон дер Ляйєн.

Як заявив виконавчий віце-президент Європейської комісії та комісар з питань торгівлі Валдіс Домбровскіс: «ЄС ніколи раніше не вживав таких безпрецедентних за своїм масштабом заходів з лібералізації торгівлі: надання Україні нульових тарифів, нульових квот на доступ до ринку ЄС. З початку російської агресії ЄС став пріоритетом важливості підтримки економіки України, що має вирішальне значення як для того, щоб допомогти їй виграти цю війну, так і встати на ноги після війни. Ці заходи напряму допоможуть українським виробникам та експортерам. Вони додадуть довіри українській економіці та надішлють сильний сигнал, що ЄС зробить усе можливе, щоб допомогти Україні у скрутну годину».

Зазначену пропозицію, перш ніж вона набуде чинності, мають узгодити всі країни-члени ЄС, а також Європейський парламент.

Європейським Союзом для полегшення наземного перевезення вантажів уже проводиться певна робота на місцях. Зокрема, ЄК розпочала лібералізацію умов для українських водіїв, які здійснюють вантажні перевезення між Україною та ЄС, а також здійснення низки заходів для полегшення транзиту та використання інфраструктури ЄС для спрямування українського експорту до третіх країн.

У Комітеті з питань економічного розвитку щиро вдячні нашим західним партнерам за допомогу Україні у збереженні своїх торгових позицій з рештою світу та зазначають, що зроблені кроки допоможуть ще більше поглибити торговельні відносини з ЄС та наблизити економіку України до Європейського Союзу.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Чемпіонат України з ловлі хижої риби спінінгом з човна: захоплюючі змагання та вражаючі результ...

Прочитайте повну статтю

На Волині експосадовця управління ДАБІ засуджено до 5 років позбавлення волі за хабарництво

Прочитайте повну статтю

Воєнні злочини росії та втрати українського спорту – Олексій Хоменко розповів про притягнення п...

Прочитайте повну статтю

АРМА забезпечило надходження чергового траншу у 77 млн грн до державного бюджету від управителя...

Прочитайте повну статтю

Працівники АРМА отримали відомчі відзнаки до Дня державного службовця України

Прочитайте повну статтю

Україна підписала Угоду з ЄС щодо залучення 27 млрд євро в рамках Ukraine Facility протягом 202...

Прочитайте повну статтю

Заборонено діяльність політичної партії «НАШ КРАЙ»

Прочитайте повну статтю

Уряд Німеччини передав 41 вантажівку для Державної прикордонної служби

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь