У Комітеті з питань інтеграції України до ЄС відбулася зустріч із делегацією німецьких парламентарів


Січень 09
12:01 2025

У Комітеті з питань інтеграції України до ЄС відбулася зустріч із головою Комітету з європейських справ Бундестагу Антоном Хофрайтером та заступницею співголів фракції «Союз90/Зелені» у Бундестазі Агнєшкою Бруґґер. З українського боку у зустрічі взяли участь: голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе, перший заступник голови Комітету Вадим Галайчук, заступниця голови Комітету Марія Мезенцева-Федоренко та членкиня Комітету Олена Вінтоняк, а також представники Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, зокрема голова цього Комітету Олександр Мережко, а також членкині Комітету Ірина Геращенко, Єлизавета Ясько та Мар’яна Безугла.

Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала німецьким колегам за підтримку України. Вона зауважила, що в Україні уважно стежать за внутрішньополітичними процесами в Німеччині, зокрема за активацією право- та ліворадикальних сил. Іванна Климпуш-Цинцадзе висловила сподівання, що помірковані політичні сили, зокрема “Зелені”, яких представляє Антон Хофрайтер та Агнєшка Бруґґер, зможуть достукатися до виборців. Голова Комітету також висловила занепокоєння з приводу потенційно можливих переговорів щодо війни в Україні. Вона зазначила, що не бачить жодної готовності росії взяти участь у цих переговорах. Тим більше готовності демонструвати позицію, що базується на міжнародному праві. «Я не думаю, що росія змінила свої цілі знищити Україну як державу, знищити український народ, підірвати світовий порядок та розхитати Євросоюз і НАТО. Це її цілі, які не змінилися, і вісь зла дедалі лише міцнішає. Тож у нас попереду дуже важкий рік», - сказала Іванна Климпуш-Цинцадзе. Вона переконана, що якщо і буде перемир’я з росією, то остання використає його лише для того, щоби перегрупуватися за завдати нового удару. Цей наступний удар, на думку голови Комітету, може мати ефект воєнного цунамі, яке накриє всю Європу. І цього удару може бути завдано вже не гібридними засобами, як це відбувається зараз, а військовими. «Ми маємо дуже серйозно поставитися до гібридних атак росії. До всіх випадків пошкодження кабелів у водах Європи, до всіх випадків втручання у вибори, поширення дезінформації. Значно більше має бути зроблено правоохоронними органами всередині ЄС для захисту внутрішнього порядку, закону та європейських цінностей», - наголосила голова Комітету. «Ця війна - не за території. Це війна за зміну світового порядку, за підкорення. Україна - незалежна, суверенна держава, яка має повне право обирати своє майбутнє. І це також те, що має захищати кожна європейська держава», - наголосила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Щодо євроінтеграції вона висловила сподівання, що вже в першій половині цього року, під час головування Польщі в Раді ЄС Україна зможе відкрити переговори за першим кластером «Основи». Також, за її словами, під час польського головування, можливо, вдасться відкрити перемовини і за 6-м кластером - «Безпека та оборона». Щодо розділу «Внутрішній ринок» - то він, на думку голови Комітету, потребує додаткового скринінгу, додаткової підготовки і роботи. Тому, буде великим успіхом, якщо вдасться його відкрити під час головування Данії, у другій половині 2025 року. Щодо реформ Іванна Климпуш-Цинцадзе переконана, що Україна поки не показує максимального результату у цьому напрямі. Частково через обмеження війни, але також через внутрішньополітичну ситуацію. Іванна Климпуш-Цинцадзе переконана, що для того, щоби ефективно виконувати євроінтеграційний порядок денний, потрібна парламентська єдність.

Голова Комітету з європейських справ Бундестагу Антон Хофрайтер та заступниця співголів фракції «Союз90/Зелені» у Бундестазі Агнєшка Бруґґер, зі свого боку, подякували Україні та українцям за захист усієї Європі. Антон Хофрайтер заявив, що прагне бачити Україну в складі ЄС. Для цього наша держава має провести відповідні реформи. Він поцікавився станом виконання цих реформ. Також німецька делегація цікавилася, які найгостріші потреби України зараз, на цьому етапі.

Перший заступник голови Комітету з питань інтеграції України до ЄС Вадим Галайчук переконаний, що швидка євроінтеграція України - це ключ не лише до перемоги на полі бою, але й до існування України як демократичної держави. Він наголосив на важливості єдності та конструктивної співпраці для реформування українського законодавства. Вадим Галайчук також говорив про загрозу російського втручання у вибори європейських країн. Він зазначив, що росія докладає багато зусиль, щоби роздмухувати, підігрівати радикальні настрої у європейських суспільствах і таким чином дестабілізувати ситуацію зсередини. Вадим Галайчук переконаний, що потрібно протидіяти цим маніпуляціям громадською думкою, зокрема через боротьбу із дезінформацією. «Спільна робота України та ЄС - це не лише політика, це гарантія стабільності та миру для всієї Європи», - сказав перший заступник голови Комітету з питань інтеграції України до ЄС.

Заступниця голови Комітету Марія Мезенцева-Федоренко наголосила, що головними потребами для України залишаються військова та фінансова допомога. Вона переконана, що путін не зацікавлений у жодних перемир’ях. Він чітко дав зрозуміти, що не має наміру повертати окупованих українських земель, а Україну прагне бачити роззброєною та слабкою. Тому Україна і далі потребує підтримки своїх партнерів для того, щоби був встановлений справедливий мир, і рф була притягнута до відповідальності за скоєні злочини. Також Марія Мезенцева-Федоренко поінформувала про роботу парламентарів у євроінтеграції. Вона зазначила, що депутати залучені до робочих груп, створених урядом. Водночас, великою проблемою залишається слабка інституційна спроможність, оскільки Україні бракує фахівців.

Під час зустрічі українські депутати нагородили Антона Хофрайтера почесною грамотою Верховної Ради України, підписаною спікером Русланом Стефанчуком. Ця грамота є визнанням зусиль і тривалої роботи голови Комітету з європейських справ Бундестагу на підтримку України. «Ми раді, що керівництво Верховної Ради України підтримало цю нашу ініціативу», - сказала голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Запоріжжя. Зросла кількість постраждалих унаслідок учорашнього ворожого удару

Прочитайте повну статтю

Реформа меліорації на Черкащині: 17 організацій водокористувачів та відновлення зрошення на пло...

Прочитайте повну статтю

Відновлено роботу Єдиного державного реєстру після кібератаки

Прочитайте повну статтю

Верховна Рада України прийняла за основу законопроект щодо ефективного забезпечення права ув’яз...

Прочитайте повну статтю

На Сумщині поліцейський екіпаж «Білий янгол» евакуював родину з чотирма дітьми

Прочитайте повну статтю

АТ «Укрзалізниця» оголошує про завершення капіталізації відсотків за єврооблігаціями з терміном...

Прочитайте повну статтю

Ключові зміни цивільного законодавства за 2024 рік зібрали в огляді

Прочитайте повну статтю

Поліція Житомирщини завершила розслідування шахрайської схеми на майже 1,2 мільйона гривень

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь