У Мінфіні презентовано нову автоматизовану онлайн-інформаційну систему для планування та моніторингу виконання держбюджету


Жовтень 03
21:01 2023

Сьогодні, 3 жовтня, відбулась установча зустріч із головними розпорядниками коштів - учасниками пілотування нових цифрових рішень в бюджетному процесі за участю Першого заступника Міністра фінансів Дениса Улютіна та заступника Міністра фінансів з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Олександра Грубіяна.

Також участь у зустрічі взяли державний секретар Дмитро Самоненко, представники Мінфіну, міжнародні експерти EU4PFM, державної установи «Відкриті публічні фінанси» та близько 50 головних розпорядників коштів державного бюджету.

На зустрічі учасникам пілотування нових цифрових рішень у бюджетному процесі представлено особливості нової ІТ-системи та її переваги. Особливу увагу було приділено організації процесу майбутнього пілотування цієї системи та взаємодії із розпорядниками коштів, що зі свого боку полегшить впровадження цієї системи в експлуатацію та, відповідно, здійснить цифрову трансформацію бюджетного процесу.

Під час вступного слова Денис Улютін подякував команді EU4PFM та всім партнерам, які допомагають у розробці ІТ-системи для планування та моніторингу виконання державного бюджету.

«Одне з наших головних завдань в рамках реформи публічних фінансів - це більш стратегічне бюджетне планування та перехід на новий, європейський рівень роботи над державним бюджетом. Така зміна вимагатиме посилення аналітичних спроможностей головних розпорядників коштів та більш оперативного доступу до інформації. Нова ІТ система взаємодії з ГРК максимально автоматизує цей процес  та є надважливою для України та нашого шляху до членства в ЄС. Уже наступного року ми розраховуємо готувати Бюджетну декларацію та бюджет за допомогою нової системи», - наголосив Денис Улютін.

Зі свого боку Олександр Грубіян повідомив, що нова ІТ-система взаємодії з розпорядниками бюджетних коштів стане єдиним цифровим інструментом спілкування з Мінфіном в бюджетному процесі, який забезпечить обмін юридично значимими документами, які належним чином будуть збережені, верифіковані та консолідовані: «Адже наша мета – ознайомити та навчити працювати із новою системою і отримати пропозиції щодо її удосконалення. Практично ми пропонуємо стати спільно із нами архітекторами нової системи».

Керівниця проекту «Програма з підтримки управління державними фінансами в України (EU4PFM)» Юргіта Домейкієне зазначила, що EU4PFM продовжує підтримувати реформи в управлінні державними фінансами на шляху до членства в ЄС і надавати допомогу в розробці нової ІТ-системи для бюджетного планування та моніторингу. Розробка такого ІТ-рішення була і залишається одним із найбільших пріоритетів Проєкту.

Основними перевагами майбутньої схеми взаємодії з головними розпорядника коштів є:

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Викрали майна на 2 млн грн, яке призначалося військовим та мешканцям деокупованих територій: зл...

Прочитайте повну статтю

Бавовняні футболки та теплий одяг: працівники сервісних центрів МВС передали допомогу військово...

Прочитайте повну статтю

Історія сталевої міці

Прочитайте повну статтю

Сергій Марченко: Впровадження належних реформ є основою для розвитку співпраці з міжнародними п...

Прочитайте повну статтю

Національний банк захищатиме в суді правомірність рішень про відкликання банківської ліцензії т...

Прочитайте повну статтю

Перший віцеспікер Олександр Корнієнко взяв участь у Діалозі високого рівня ІІ «Добре демократич...

Прочитайте повну статтю

ВАКС ухвалив рішення про часткове задоволення позову Мін’юсту до ПАТ «Авіаційний комплекс ім.С....

Прочитайте повну статтю

Окупанти обстріляли дитсадок в Херсоні та передмістя: є загиблий та поранені

Прочитайте повну статтю