У Нацгвардії розпочалось звільнення гвардійців строкової служби в запас
Попереднє
Наступне
Старший солдат Микола Гришко, який обіймав посаду водія патрульного автомобілю у 5 Слобожанській бригаді розповідає, що за ці півтори роки відчуває в собі певні зміни.
«Зараз я зовсім інший. Я став більш стресостійким, почав розбиратися у людях і зрозумів чого хочу досягнути у житті. Служба у НГУ допомогла розставити пріоритети», – говорить Микола.
На урочистих шикуваннях у військових частинах гвардійці отримали грамоти за сумлінне виконання службового обов’язку і слова вдячності від командирів.
«Під час служби в мене з’явилися справжні друзі і сьогодні я відчуваю деяке хвилювання. Радію, що повертаюся додому, але якось сумно, що прощаємося з друзями», – розповів старший солдат Михайло Абуталімов, що проходив службу у патрульному батальйоні військової частини 3005.
«Я радий, що пpoходив cтpoкoву cлужбу caмe у цiй вiйcькoвiй чacтинi, – ділиться, перед від’їздом додому, старший солдат Валерій Ковтун. – Тут я знайшов справжніх друзів, з якими, впевнений, продовжу підтримувати дружбу ще багато-багато років. Бо армійська дружба – найміцніша й перевірена випробуваннями. Мав безліч можливостей переконатися в цьому. В цивільному житті на мене вже зачекалися рідні, приятелі, навчання та робота. Однак все те, що я здобув тут, чого навчився і яким став завдяки службі в армії – це безцінне. Цей важливий досвід залишиться зі мною на усе життя і обов’язково допоможе в реалізації моїх планів, які хочу втілити після повернення додому».
Командир військової частини 3053 підполковник Богдан Богдан подякував строковикам за відданість, вірність військовій присязі, гідну та сумлінну службу, а кращим вручив подяки та грамоти.
Військовослужбовці, яких звільнено в запас, за час служби в частині брали участь у тактичних навчаннях, спортивних змаганнях, польових виходах, а також інших заходах спеціальної та бойової підготовки.
«Цей час, ці вісімнадцять місяців зробили з мене воїна, здатного захистити як свою країну, так і свою родину, і тих, хто слабший та потребує захисту, – розповідає один з юнаків, що демобілізуються, старший солдат Павло Цуркан. – Це не лише слова, так є насправді. Спочатку важко усім, важко і фізично, і психологічно, все незвично, а згодом, коли стріляти виходить усе краще, а з обов’язками справлятися все легше, коли фізичні та спортивні навантаження починають приносити задоволення, а розпорядок дня й строгу дисципліну розумієш як необхідну складову армійського життя – все налагоджується, а ти з дня на день стаєш сильнішим та впевненішим в собі, все більше поважаєш себе та тих, хто поруч з тобою переживав усе це так само стійко, як і ти. Відчуваю себе сьогодні переможцем, гідною людиною та дорослим відповідальним чоловіком, який уже чогось досяг у цьому житті»
Бійці проходили службу у різних містах і частинах, але у думках вони єдині – час летить дуже швидко, але спогади про службу незабутні.
«Складно було уявити, що півтора року служби пройдуть так швидко і насичено. Сьогодні ми стоїмо в строю на тому ж плацу, але емоції зовсім різні, коли ти лише починаєш службу і в день звільнення. Однак незмінне одне – це розуміння, що досвід та навички, отриманні під час проходження служби, обов’язково стануть у нагоді», – розповідає солдат Олег Міхін з сумського батальйону.
Серед сьогоднішніх бійців – і Сергій Завгородній. Маючи в своєму життєвому доробку вищу освіту, юнак останній рік провів у лавах Національної гвардії і абсолютно про це не шкодує.
«То був рік насичених гвардійських буднів. Можу сміливо говорити – гордий від того, що служив саме у Національній гвардії. До служби у війську я працював у театрі та філармонії, виступаючи на великих сценах. Приємно, що час від час часу мав можливість виступати і перед своїми побратимами. Словом, служба давала час та можливості не полишати справу свого життя», – розповідає Сергій Завгородній.
Нагадаймо, що звільнення в запас розпочато у плановому порядку, відповідно до встановлених строків проходження строкової військової служби. Загалом процес звільнення триватиме до кінця грудня.
За матеріалами з військових частин