У НАДС відбувся практичний семінар для CDTO державних органів з організації кіберзахисту та технічного захисту інформації
Забезпечення кіберзахисту і технічного захисту інформації є актуальним завданням для органів державної влади, підприємств, установ та організацій. В умовах війни Україна стала полігоном з випробування усіх можливих кіберзагроз. Ідеться про хакерські атаки, фейкові новини, пропаганду, що видається за медіаконтент тощо. Про це заявила Голова НАДС Наталія Алюшина під час відкриття семінару з організації кіберзахисту та технічного захисту інформації. Очільниця Агентства відзначила плідну співпрацю НАДС із Адміністрацією Держспецзв’язку, зокрема у сфері навчальних заходів для державних службовців усіх категорій. Було наголошено на важливості інституційного лідерства у питанні протидії гібридним загрозам, особливо під час повномасштабного вторгнення.
Під час семінару експерти Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України (Держспецзв’язку) розповіли про державний контроль за станом технічного захисту інформації та кіберзахисту, основні недоліки порушень вимог законодавства, план кіберзахисту для державних органів, загальні вимоги до кіберзахисту (ІКС) та подання відомостей про оцінку стану захищеності ІКС, сервіси кіберзахисту Держспецзв’язку, тощо. Участь у навчанні взяли понад 120 учасників – заступників керівників ЦОВВ з питань цифровізації (CDTO), керівників самостійних структурних підрозділів міністерств та відомств, на які покладено завдання забезпечення функціонування реєстрів і технічного захисту інформації, а також керівників підприємств (установ та організацій), що здійснюють адміністрування реєстрів і відомчих інформаційно-комунікаційних систем.
Довідково: У період 2023-2024 років у Вищій школі публічного управління навчалися 50 державних службовців, які обіймають посади категорії «А». Зокрема – за програмами підвищення кваліфікації «Система кіберзахисту державної установи від А до Я» та «Кіберзахист державного органу: розроблення плану реагування на кіберінциденти». У період 2023-2024 років було розроблено та реалізовано навчання за загальними короткостроковими програмами підвищення кваліфікації для фахівців у сфері кібербезпеки «Реагування на кіберінциденти» та «Кіберзахист критичної інформаційної інфраструктури для фахівців з інформаційної безпеки державного сектору». Здійснено професійну підготовку 431 фахівців у сфері кібербезпеки (держслужбовців, які обіймають посади державної служби категорій «Б» та «В»).