У ПАРЄ обговорили міграційні виклики, захист прав біженців та кризу фінансування гуманітарних програм


Травень 21
15:01 2025

У Парижі відбулося засідання Комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) з питань міграції, біженців і переміщених осіб під головуванням народного депутата України Олексія Гончаренка. У центрі уваги — виклики міграційної політики, права біженців та загроза припинення допомоги внутрішньо переміщеним особам.

На засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи розглянули шляхи посилення взаємодії державних, приватних і громадських структур у сфері міграції, запобігання зникненню мігрантів та дотримання прав людини в процедурах надання притулку.

Під час обговорення народна депутатка України, член Постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи Лариса Білозір звернула увагу на використання міграційних потоків як інструменту гібридного впливу з боку рф.

«росія, свідомо використовує міграційні потоки як інструмент гібридного тиску, наприклад на Фінляндію та ЄС. Наприкінці 2023 року ця країна закрила всі пункти пропуску на кордоні з рф через зростання кількості мігрантів із Близького Сходу та Африки, які прибували через її територію. І в квітні 2025 року уряд Фінляндії продовжив ці заходи на невизначений термін через ризик відновлення такої «інструменталізованої міграції», яка становить загрозу національній безпеці та громадському порядку», — зазначила вона.

Окрема увага була приділена критичному недофінансуванню Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН). Ця організація, зокрема в Україні, забезпечувала грошову допомогу вразливим родинам, оренду житла для ВПО та відновлення пошкодженого житла.

«Для України це має особливе значення, ми знаємо ціну втрат і підтримки. Станом на сьогодні понад 3,7 мільйона наших громадян залишаються внутрішньо переміщеними, а мільйони – за кордоном», — наголосила Лариса Білозір.

Комітетом була підготовлена відповідна заява із закликом посилити підтримку УВКБ ООН та включити це питання до доповіді голови Комітету Олексія Гончаренка до Всесвітнього дня біженців 20 червня 2025 року.

Учасники також обговорили питання повноважень державних та недержавних структур у сфері міграції, яке порушила депутатка Сенату Італії Сандра Зампа, та ініціативи щодо запобігання зникненню мігрантів, представлені депутатом Національних зборів Франції Еммануелем Фернандесом. Представник Агентства ЄС з питань притулку Уорд Лютін повідомив про труднощі з дотриманням міжнародних стандартів гуманного поводження на кордонах у низці країн.

«Робота триває, з розумінням що в сьогоднішніх реаліях права мігрантів та переміщених осіб мають бути не просто темою для обговорення а й підтримані відповідними рішеннями», — резюмувала Білозір.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Ольга Стефанішина відкрила серію «Розмов про ЄС» з журналістами

Прочитайте повну статтю

День емоційної підтримки: на Харківщині психологи разом з кінологами зустрілися з дітьми поране...

Прочитайте повну статтю

В Одесі триває курс іпотерапії для саперів ДСНС

Прочитайте повну статтю

Служити, виховувати, надихати: історія викладача Дніпровського ліцею МВС Сергія Прокопенка

Прочитайте повну статтю

Голова Верховної Ради України провів зустріч з Головою Парламенту Республіки Албанія

Прочитайте повну статтю

Голова Верховної Ради України зустрівся з Головою Сеймаса Литовської Республіки

Прочитайте повну статтю

Система БПД гарантує недискримінацію людей у доступі до правничої допомоги

Прочитайте повну статтю

Бійці, які проходять реабілітацію, взяли участь у творчому занятті з оформлення квітів

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь