У прифронтових селах поблизу Маріуполя почали працювати поліцейські офіцери громади


Листопад 13
12:01 2021

Відтепер у Чермалику, Бердянському, Сопиному, Лебединському, Павлополі та інших населених пунктах на лінії зіткнення забезпечено постійну присутність поліції. Безпеку 18 тисяч жителів у 18 населених пунктах Сартанської громади сьогодні оберігають четверо поліцейських офіцерів  громади.

Майже всі села Сартанської ТГ розташовані на межі з окупованою територією. Обстріли з боку бойовиків, руйнування, заміновані ділянки  –   попри ці «рани», тут живуть і працюють люди. Один з них – Георгій Куркчи. У 2013 році був фермером і займався сільським господарством, але війна змінила його життя.

«Коли трапилася війна, я зрозумів, що потрібен державі - як представник правоохоронних органів, який буде допомагати громадянам та захищати їх. На Донеччині бракувало поліцейських, і люди на лінії розмежування не отримували тієї підтримки, яка була їм потрібна. Я тут народився і виріс, тому сьогодні я тут, щоб оберігати своїх громадян», - розповідає Георгій Куркчи.

За плечима поліцейського - досвід роботи в оперативному й аналітичному підрозділах. Вже другий тиждень він разом із трьома колегами працює поліцейським офіцером Сартанської громади. Кожен з них пройшов жорсткий відбір (перевірку на поліграфі, співбесіду з психологами та представниками громади), а також спеціалізований курс навчання.

Територія обслуговування офіцерів складається з 18 населених пунктів загальною площею близько 400 кв.км. У перші дні роботи поліцейські налагодили взаємодію з головою ТГ і старостами селищ, зустрілися з мешканцями й обговорили проблемні питання, які хвилюють громаду.

«Сьогодні безпекова складова – це найважливіша складова, яку ми повинні забезпечувати для мешканців нашої громади. З приходом поліцейських офіцерів громади ми вже побачили актуальні зміни. Люди зустрічають їх з радістю, бо вже давно чекають на них, а в селі Бердянському вже розкрито три злочини. Робота іде, довіра людей до цих хлопців теж є», - зазначив керівник Сартанської селищної військово-цивільної адміністрації Олександр Куркчи.

Серед першочергових завдань Георгія Куркчи (він є однофамільцем керівника Сартанської ВЦА) та його колег - протидія незаконному обігу наркотиків, вирубці лісосмуг, боротьба з продажем фальсифікованого алкоголю, а найголовніше – оперативне реагування та допомога людям в режимі 24 на 7.

На сьогодні до проєкту «Поліцейський офіцер громади» долучилися 19 територіальних громад Донецької області, і він продовжує розвиватися й розширюватися.

Відділ комунікації поліції Донецької області 

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь