У серпні на ринку небанківських фінансових послуг з’явилося три нових учасники, сім небанківських установ залишили ринок


Вересень 25
12:04 2024

Кількість учасників небанківського фінансового ринку в серпні зменшилася з 963 (станом на 31 липня 2024 року) до 946 (станом на 31 серпня 2024 року). Кількість банків залишилася незмінною – 62.

Із реєстрів за ініціативою заявника виключено три страховики, одну компанію зі страхування життя та три кредитні спілки. Водночас до Державного реєстру фінансових установ включено одну фінансову компанію, а до Реєстру страхових та перестрахових брокерів включено двох страхових брокерів.

Протягом серпня двом фінансовим компаніям анульовано всі ліцензії примусово, ще 11 фінансовим компаніям, трьом страховикам, одній компанії зі страхування життя та трьом кредитним спілкам  – добровільно (на підставі поданих ними заяв). 15 фінансовим компаніям та одному страховику Національний банк України погодив звуження обсягу ліцензії.

Станом на 31 серпня на ринку небанківських фінансових послуг працювали 525 фінансових компаній (у липні було 537), 66 страховиків non-life (було 69), 11 life-страховиків (було 12), один страховик зі спеціальним статусом, 114 ломбардів (кількість не змінилася), 111 кредитних спілок (було 114), 1 лізингодавець (кількість не змінилася), 42 страхових брокери (було 40) та 75 колекторських компаній (кількість не змінилася).

Крім того, на ринку визнано 18 банківських груп (кількість не змінилася) та 31 небанківська фінансова група (було 30).

На платіжному ринку діє 16 платіжних систем, створених резидентами, ураховуючи державні (було 17), та 15 міжнародних платіжних систем, створених нерезидентами (кількість не змінилася).

Разом з тим, на ринку надавачів фінансових платіжних послуг працюють 18 платіжних установ (кількість не змінилася), 12 фінансових установ, що мають право надавати платіжні послуги (кількість не змінилася), один банк – емітент електронних грошей (кількість не змінилася) та один оператор поштового зв’язку (кількість не змінилася).

До інших суб’єктів, що діють на платіжному ринку, належать 48 комерційних агентів (було 45) та 30 технологічних операторів платіжних послуг (кількість не змінилась). Інформація про всіх учасників платіжного ринку міститься тут.

У липні до Національного банку України надійшло 318 запитів від учасників ринку на реєстраційні та ліцензійні дії. Кількість запитів щодо фінансових компаній, ломбардів та лізингодавців становила 154, страховиків – 88, кредитних спілок і колекторських компаній – 32, банків – 41, операторів платіжних послуг – 3.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Фіктивний шлюб на людях з інвалідністю: поліцейські викрили злочинну схему перетину кордону вій...

Прочитайте повну статтю

До поранених бійців в Головний медичний клінічний центр МВС з концертом завітала Злата Огнєвіч

Прочитайте повну статтю

Важкопоранений гвардієць повінчався з дружиною в реабілітаційному центрі МВС

Прочитайте повну статтю

Підробляли чоловікам результати аналізів на ВІЛ для уникнення мобілізації: поліція викрила ліка...

Прочитайте повну статтю

Привласнили 2,5 млн грн донатів на ЗСУ: Нацполіція викрила групу шахраїв, які видавали себе за...

Прочитайте повну статтю

Понад 2 мільярди гривень щорічного обороту: поліцейські припинили діяльність нелегального онлай...

Прочитайте повну статтю

На Одещині судитимуть підприємця, який з посадовцями Держпродспоживслужби організував побори зі...

Прочитайте повну статтю

АРМА розпочало огляд переданого в управління майна Нікопольського заводу феросплавів, який нале...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь