У Хмельницькій області відбувся форум «Дієвий ЦНАП: точка доступу до державного сервісу та цифрового майбутнього»
Впродовж 2-3 грудня 2024 року у Хмельницькій області відбувся форум «Дієвий ЦНАП: точка доступу до державного сервісу та цифрового майбутнього». Серед учасників заходу – представники Міністерства юстиції, Міністерства цифрової трансформації, Міністерства соціальної політики, Міністерства у справах ветеранів, Міністерства внутрішніх справ, Державної міграційної служби, Пенсійного фонду, CDTO областей, куратори регіональних мереж центрів надання адміністративних послуг, керівники центрів надання адміністративних послуг, спікери та гості.
Під час заходу обговорено стан та перспективи розвитку діючої мережі центрів надання адміністративних послуг, а також презентовано кращі практики цифрової трансформації сервісних інституцій.
У форумі взяли участь заступник директора Департаменту державної реєстрації Міністерства юстиції України Ольга Безпалько та начальник Управління у сфері державної реєстрації актів цивільного стану та проставлення апостиля Департаменту державної реєстрації Міністерства юстиції України Ірина Дубиківська.
Зокрема, під час панельних дискусій, присвячених державним політикам з розвитку послуг та їх цифровізації у співпраці з центрами надання адміністративних послуг, Ольга Безпалько акцентувала увагу на питаннях діяльності органів місцевого самоврядування (ОМС) у сфері державної реєстрації нерухомості та бізнесу, порядку та особливостей доступу посадових осіб ОМС до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань та Державного реєстру речових прав на нерухоме майно в умовах воєнного стану. Спікер заходу наголосила, що завдяки гнучкому підходу до правового регулювання та оперативним змінам нормативно-правових актів з урахуванням викликів війни забезпечуються гарантовані державою фундаментальні права громадян та осіб, які перебувають на території України на законних підставах.
Водночас Ірина Дубиківська зауважила, що цифровізація послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану є важливим кроком у вдосконаленні адміністративних послуг, які надаються громадянам. За її словами, це дозволить забезпечити швидший та зручніший доступ громадян до послуг, які надають відділи державної реєстрації актів цивільного стану, а також зменшити кількість документів у паперовій формі та покращити якість надання послуг у визначених сферах.
Крім того, вона розповіла про показники надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, у тому числі центрами надання адміністративних послуг та органами місцевого самоврядування України. Окрему увагу було приділено проблемним питанням взаємодії відділів державної реєстрації актів цивільного стану з центрами надання адміністративних послуг під час обслуговування громадян.