У Хмельницькому нацгвардійці підписали Меморандум про співпрацю з закладами культури області
Попереднє
Наступне
Меморандум передбачає відвідування гвардійцями на безоплатній основі усіх перерахованих закладів та заходів, що відбуватимуться в них.
Основною метою підписання Меморандуму є забезпечення ефективної реалізації державної політики у сфері обороноздатності держави, а також налагодження дієвої співпраці Національної гвардії України та громади; створення належних умов для ефективної роботи Національної гвардії України, спрямованих на підвищення боєздатності частини; узгодження позиції щодо розв’язання у межах компетенції сторін у питаннях актуальних проблем, які виникають у бригаді та в адміністрації.
За словами директора Департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій Хмельницької обласної державної адміністрації Інни Михайлової, сьогоднішня подія є надзвичайно важливою як для військових Нацгвардії, так і для усієї громади міста, оскільки підписання Меморандуму ознаменовує собою початок ще більшої та ефективнішої взаємодії між військом та містянами, зміцнить той зв’язок та позитивний імідж бійців Нацгвардії, який вони мають, а для хмельничан – це ще одна можливість бути ближчими до тих, хто їх захищає, висловлювати таким чином вдячність, підтримку та відчуваючи єдність з ними.
«Для нас дуже важлива співпраця на усіх рівнях з військовими, зокрема – з нашими нацгвардійцями. Ми шануємо наших захисників і готові робити все можливе задля їх духовного розвитку, – зазначила Інна Михайлова. – Завдяки співпраці Нацгвардії з закладами культури і мистецтв Хмельниччини, військовослужбовці матимуть можливість читати сучасну літературу, пізнавати історію, звичаї та традиції рідного краю під час відвідування музеїв, збагачуватися духовними скарбами та культурно розвиватися, відвідуючи найкращі прем’єри та вистави у нашому чудовому музично-драматичному театрі, бувати на концертах найвідоміших артистів та колективів в обласній філармонії. А ще – відвідувати такі знані в Україні та за її межами історико-культурні заповідники як «Меджибіж» та «Самчики»».
Командир військової частини 3053 НГУ підполковник Богдан Богдан підкреслив, що командування Національної гвардії України розглядає духовний розвиток, культурний відпочинок та якісне дозвілля військовослужбовців як важливий та необхідний компонент задоволення потреб гвардійців, піклування про їх морально-психологічний стан, а також сприяє особистісному розвитку й підвищенню культурного рівня кожного з них.
«Дуже важливо та приємно, що влада й громадськість Хмельниччини відгукнулися на нашу пропозицію. Ми хочемо, щоб життя наших військовослужбовців складалося не лише з виконання службово-бойових завдань та несення військової служби, а й щоб вони мали можливість долучатися до культурних надбань та всебічно розвивалися. Намагаємось сприяти та всіляко дбати про це», – сказав підполковник Богдан Богдан.
Нацгвардійці також схвалили таку співпрацю, оскільки тепер матимуть можливість та доступ до усіх культурних надбань Подільського краю, читатимуть найкращі та найновіші книги, що надходять у бібліотечні фонди, зможуть бувати на концертах відомих артистів та відвідувати вистави у славетному місцевому музично-драматичному театрі.
«Для мене побувати у таких закладах міста як філармонія або ж театр – це справжня урочиста подія. Раніше я тільки мріяв про таке. Сам я з Житомирщини, у Хмельницькому проходжу строкову військову службу, тож чудово, що відтепер зможу ще й краще пізнати місто, в якому служу, культуру, традиції, духовні скарби цього чудового краю. Звісно, служба відтепер буде цікавішою, а вільний час – змістовнішим», – поділився солдат Віктор Фролов.
У майбутньому передбачається розширення переліку закладів, які безкоштовно зможуть відвідувати хмельницькі нацгвардійці, а наразі ті вже отримали запрошення від нових соціальних партнерів та готуються побувати на культурних заходах, запланованих на найближчі вихідні.
Марина Березюк
Фото автора