Учасниця проекту Алла Петерлик: «Рука допомоги - хороший проект, який дав мені певну свободу в житті»
Смак і аромат кави залежать від обсмажування зерен, а не від бренду. Це тепер полтавка Алла Петерлик, освоївши професію баристи, розуміється на всіх тонкощах приготування тонізуючого напою. А в 2018 році, коли відкривала міні-кав’ярню під назвою KotoKava, не мала ані найменшого уявлення навіть про те, як працює кавомашина. Але в неї було сильне бажання варити найкращу каву в Полтаві.
– Мені допоміг статус безробітної, – розповідає Алла. – Три роки тому я потрапила в складні життєві обставини: розлучившись з чоловіком, залишилась з малою дитиною на руках і без роботи. Останнім часом працювала майстром манікюру, ще раніше – в торгівлі. Але повертатися в ті сфери не хотілося. Тому, коли в центрі зайнятості населення мені розповіли, як можна отримати безвідсоткову поворотну фінансову допомогу від держави на розвиток власної справи, я одразу ж схопилася за цю ідею.
Так Алла Петерлик стала учасницею пілотного проекту «Рука допомоги», який реалізувався Міністерством соціальної політики за підтримки Світового банку в рамках проекту Модернізація системи соціальної підтримки населення України. Згідно з бізнес-планом, щоб розпочати підприємництво, їй потрібно було 56 тис. грн. Приблизно таку ж суму доклала Аллина подруга Юлія Передерій із власних заощаджень.
Кавомолка і кавомашина європейського виробництва, що були у вжитку, їм і досі слугують.
KotoKava «прописалася» на п’ятнадцяти квадратних метрах третього поверху торгово-розважального центру «Київ» у Полтаві. Тут затишний інтер’єр, привітна атмосфера. Можна присісти за столик і розслабитися за горнятком ароматної кави, відволіктися від буденних проблем.
– Знайти своїх постійних клієнтів виявилося не так просто, як видавалося раніше, – ділиться досвідом ведення бізнесу Алла Петерлик. – Відомі бренди кавових зерен не спрацювали – напій з них виходив такий собі. Окрім того, серед них часто траплялися підробки. Любителі кави це одразу відчували та починали нас оминати. Справи пішли краще, коли ми знайшли постачальника, який якісно обсмажує зерна.
Звісно, коронавірус «сплутав карти» власницям кав’ярні. За три роки, як було передбачено договором, Алла не змогла повернути весь кредит за рахунок обов’язкових податків і платежів. Різницю – близько 21 тисячі гривень – довелося сплатити готівкою. Але вона ні про що не шкодує й не збирається згортати бізнес.
– Звісно, без помилок не обійшлося, – визнає жінка. – Якби я зараз складала бізнес-план, то обов’язково прописала б у ньому форс-мажорні обставини, до яких можна віднести локдаун. Зробила б поправку на інфляцію. За три роки ціни на каву, молоко, цукор зросли відсотків на тридцять. Тобто, витрати, які закладалися спочатку, давно перестали відповідати реаліям.
«Рука допомоги» – хороший проект, який дав мені певну свободу в житті. Своя справа дозволяє вкладати гроші у здобуття вищої освіти і в розвиток дитини.
Вже з 1 січня 2022 року по всій країні стартує бюджетна програма «Рука допомоги». Тисячі безробітних зможуть докорінно змінити своє життя і стати фінансово незалежними завдяки державній підтримці.
Детальний опис механізму надання фіндопомоги за посиланням https://www.kmu.gov.ua/.../deyaki-pitannya-spriyannya...