Учасниця проекту «Рука допомоги» Катерина Юркова: «Треба брати мікрокредит від держави на розвиток справи, в якій ти найсильніший»
Завдяки пілотному проекту «Рука допомоги», що здійснювався Міністерством соціальної політики в межах програми «Модернізація системи соціальної підтримки населення України» за сприяння Світового банку харків’янка Катерина Юркова легалізувала свою діяльність з розробки сайтів і налаштування й підтримки сервісів.
Катерина, за фахом економіст, у сфері IT-технологій уже досить давно. До вимушеного переїзду працювала копірайтером, займалась створенням та просуванням сайтів. На волонтерських засадах викладала комп'ютерну грамотність для осіб, старших за 50 років. Щоб розвиватися в цьому напрямку, потрібно було придбати потужний комп’ютер і гарнітуру до нього, а також фотокамеру. Жінка розмірковувала над тим, де взяти гроші. А вони їй, що називається, самі припливли в руки.
– Про «Руку допомоги» я дізналася від знайомої, – розповідає 47-річна Катерина Юркова. – Пілотний проект передбачав безвідсоткове мікрокредитування довготривалим безробітним малозабезпеченим громадянам, а також внутрішньо переміщеним особам. Я належала до другої категорії.
Катерина за допомогою співробітників Харківського міського центру зайнятості розробила бізнес-план. У липні 2018 року вона його успішно захистила, відкрила ФОП, і вже у вересні отримала нову техніку для роботи, вартістю 57 тис. грн.
Відтоді її можливості зросли, відтак, збільшилась і кількість замовників. Сьогодні Катерина Юркова називає себе провайдером у технічний світ інформації. Окрім розробки та налаштування сайтів та сторінок в інтернеті, займається також монтажем і редагуванням відеоматеріалу, веде онлайн-уроки комп’ютерної грамотності.
Надані державою кошти для розвитку бізнесу вона повернула за рахунок обов’язкових платежів та податків зі своїх доходів. І це, каже, найпривабливіша умова проекту, коли не береш грошей готівкою і готівкою їх не віддаєш.
- Не треба боятися змінювати життя на краще, –- говорить Катерина Юркова. – Але, перш ніж взятися за справу, треба добре обміркувати власні можливості й здібності. До речі, серед вимушених переселенців знаю таких, які змогли виплатити кредит за два роки, оформивши на роботу безробітних з центру зайнятості населення.
Нині фінансове становище Катерини, за її словами, комфортне. Її щомісячний дохід дозволяє допомагати батькам, відпочивати, коли захоче. А також поєднувати відпочинок і роботу на відстані. Між тим і страховий стаж іде…
З 1 січня в Україні стартувала бюджетна програма, яка допомагатиме малозабезпеченим безробітних ставати підприємцями, механізми якої були успішно апробовані в пілотному проекті «Рука допомоги».
Детальний опис механізму надання фіндопомоги за посиланням https://www.kmu.gov.ua/npas/deyaki-pitannya-spriyannya-ekonomichnij-samostijnosti-malozabezpechenih-simej-397-210421