Учасниця проекту «Рука допомоги» Ніна Гаращенко: «Для старту бізнесу важливо правильно визначити власні потреби у фінансах»


Грудень 28
15:06 2021

Перш ніж відкрити власну справу, 35-річна багатодітна мама Ніна Гаращенко з Краснограду Харківської області пережила доволі скрутні часи. Після тривалої декретної відпустки у невеликому місті жінці важко було знайти роботу перукарки чи майстра манікюру з гідною зарплатою. Вона мріяла по власну справу і навіть навчалася вести бізнес на курсах, що діяли при міському центрі зайнятості населення, в якому стояла на обліку. Але отримати грант не вдалося, бо запізнилася з подачею документів.

- Невдовзі після цього я прийшла на прийом до свого інспектора, і в коридорі центру зайнятості мою увагу привернув плакат, на якому були намальовані дві руки, що тягнуться одна до одної, і крупним шрифтом слова «Рука допомоги», - розповідає Ніна. – Коли дізналася від інспектора про пілот, який реалізовувався на Харківщині Мінсоцполітики в рамках проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України» за підтримки Світового банку, була приємно вражена тим, що держава підтримує фінансово таких, як я. Навіть не роздумувала, чи брати в ньому участь. Особливо приваблювало те, що отриманий безвідсотковий мікрокредит на розвиток власної справи можна віддавати протягом трьох років за рахунок сплати обов’язкових платежів і єдиного соціального внеску.

У Ніни чоловік Вячеслав також перукар. І вони точно знали, що відкриють перукарню.

-Консультанти, працівники центру зайнятості, залучені до реалізації проекту, допомогли мені скласти дуже виважений і реальний бізнес-план, - продовжує Ніна Гаращенко. – Ми з чоловіком не хотіли брати зайвих грошей під нього. Хоча максимальний розмір підтримки тоді складав до 70 тисяч гривень, ми вирішили, що нам достатньо буде 40 тисяч гривень, щоб закупити нове обладнання.

Доклавши власні кошти, родина Гаращенків орендувала невелике приміщення, зробила в ньому ремонт. Ніна працює і як перукар, і як майстер манікюру. Вячеслав – барбер, тобто спеціаліст з чоловічих стрижок та догляду за вусами і бородою.

Взятий мікрокредит Гаращенки повернули державі за рахунок сплати обов’язкових платежів і єдиного соціального внеску навіть раніше, ніж за три роки.

А ще бізнес стимулював подружжя створити ютуб-канал «Волосся і нігті», на якому вони діляться секретами своєї роботи.

–Пілотний проект «Рука допомоги» змінив наше життя на краще. Ми стали впевнені у собі й самодостатні. Сподіваюся, що ті, хто візьме участь у бюджетній програмі, яка запроваджується з 1 січня 2022 року на всій території України, так само досягнуть успіху й фінансової незалежності. Це дуже класна програма. Головне – правильно визначити власні потреби у фінансах, які потрібні для старту підприємництва, – наголошує Ніна Гаращенко.

Детальний опис механізму надання фіндопомоги за посиланням https://www.kmu.gov.ua/npas/deyaki-pitannya-spriyannya-ekonomichnij-samostijnosti-malozabezpechenih-simej-397-210421 

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Покровськ: надзвичайники потрапили під повторний ворожий обстріл під час ліквідації пожежі

Прочитайте повну статтю

Чотири години протистояння: прикордонники тримали оборону проти 30 окупантів

Прочитайте повну статтю

Війська рф обстріляли 5 населених пунктів Донеччини – є загиблий

Прочитайте повну статтю

Від російських обстрілів постраждали 13 жителів Херсонщини, серед них двоє дітей

Прочитайте повну статтю

Відбулося засідання Ради Координаційного штабу під головуванням Міністра внутрішніх справ Украї...

Прочитайте повну статтю

Львівські гвардійці показали, як готуються до виконання завдань на фронті

Прочитайте повну статтю

Як мобільні вогневі групи полюють на ворожі дрони

Прочитайте повну статтю

Запоріжжя: Прем’єр-міністр Денис Шмигаль вручив нагороди рятувальникам

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь