Україна на шляху до ОЕСР: адвокатура сприяє виконанню програми
Вступ в Організацію економічного співробітництва та розвитку є спільним викликом усіх національних інституцій, від якого залежить європейське майбутнє держави. Адвокатура робить свій унесок у виконання відповідної Програми ОЕСР для України.
Днями у Києві відбулася конференція «Україна на шляху до ОЕСР та приєднання до Конвенції ОЕСР про боротьбу з хабарництвом», організована Національним антикорупційним бюро України за підтримки Посольства США в Україні. Захід зібрав послів, народних депутатів, представників органів державної влади, міжнародних партнерів, громадськості та бізнесу, які приділили час обговоренню перспектив приєднання України до Конвенції, що є важливим кроком, у тому числі на шляху євроінтеграційних прагнень держави.
Участь у конференції взяв заступник голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій.
Адвокатура, як конституційна складова правосуддя в Україні, також залучена до переговорних процесів та реалізації програм. В ході їх виконання відбуваються зустрічі та консультації з державними інституціями та міжнародними партнерами. Зокрема, було проведено аналіз законодавства України про адвокатуру на предмет його відповідності європейським стандартам, що містяться у:
Також для реалізації поставленої мети вступу до ОЕСР Україна повинна до січня 2025 року виконати низку вимог, однією з яких є запровадження кримінальної відповідальності юридичних осіб за вчинення корупційних кримінальних правопорушень. З цією метою група народних депутатів зареєструвала у парламенті проект Закону №11443, який передбачає відповідні зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів, а також низки інших законодавчих актів. Комітет Національної асоціації адвокатів України з питань антикорупційної політики та комплаєнсу вже проаналізував проект та надав свої зауваження і пропозиції щодо його удосконалення.
Організація економічного співробітництва та розвитку об'єднує 38 найбільш економічно розвинених країн світу з високим доходом громадян і високим індексом людського розвитку. Вона формує міжнародні стандарти, які використовуються Європейським Союзом. Тож процеси приєднання до ОЕСР та ЄС фактично доповнюють один одного. Уряд України подав заявку на членство в Організації в 2022 році. Після цього було підготовлено та підписано відповідну програму для України.
Аби першим отримувати новини адвокатури, підпишіться на канал Національної асоціації адвокатів України у Telegram.