Україна оголосила про успішне досягнення принципових домовленостей з Комітетом власників єврооблігацій


Липень 22
12:04 2024

Сьогодні, 22 липня, Україна оприлюднила заяву на Лондонській фондовій біржі, в якій повідомила, що в результаті закритих зустрічей з 12 по 19 липня з Комітетом власників єврооблігацій України було досягнуто принципових домовленостей щодо реструктуризації суверенних боргових цінних паперів, випущених на міжнародних ринках капіталу, на суму 23,4 млрд доларів США.

Досягнення принципових домовленостей - це важливий етап процесу реструктуризації державного зовнішнього комерційного боргу України. Угода про реструктуризацію передбачатиме, що існуючі єврооблігації в обігу будуть обміняні на пакет нових єврооблігацій із номінальним зниженням вартості боргу на 37% на початковому етапі та зниженням чистої приведеної вартості боргу на близько 60%.

Після завершення реструктуризації строк погашення єврооблігацій буде продовжено: перше погашення на суму 1,172 мільярда доларів США відбудеться у 2029 році. Для порівняння, без реструктуризації, основна сума боргу в розмірі 9,381 мільярда доларів США (без урахування капіталізованих відсотків) підлягала б виплаті в період з 2024 по 2029 рік.

Згідно досягнутим домовленостям, будуть випущені нові єврооблігації: чотири серії Облігацій A з погашенням у 2029, 2034, 2035 і 2036 роках та чотири серії Облігацій B з погашенням у 2030, 2034, 2035 і 2036 роках.

Купонні платежі Облігацій A: 1,75% у 2024-2025 роках, 4,5% у 2026 - першому півріччі 2027 року, 6% у другому півріччі 2027-2033 років, та 7,75% починаючи з 2034 року і надалі. 

Купонні платежі Облігацій B: відсутні до другої половини 2027 року, далі 3% з другого півріччя 2027 року до 2033 року, і підвищення до 7,75% з 2034 року і надалі.

Досягнуті домовленості підтримуються Комітетом кредиторів України та відповідають цільовим показникам програми Механізму розширеного фінансування МВФ, зокрема: (1) співвідношення боргу до ВВП складатиме 82% до кінця 2028 року, (2) співвідношення боргу до ВВП складатиме 65% до кінця 2033 року, (3) середня потреба у фінансуванні буде на рівні 8% від ВВП у 2028 – 2033 роках.

Наразі Україна має намір здійснити угоду з реструктуризації якнайшвидше, за умови готовності документації. 

Сергій Марченко, Міністр фінансів України, прокоментував досягнення принципових домовленостей:

«Після місяців переговорів та наполегливої роботи з приватними кредторами, МВФ та офіційними кредиторами, ми досягли принципових домовленостей з Комітетом власників єврооблігацій щодо комплексної реструктуризації нашого зовнішнього державного комерційного боргу. Це важливий крок для забезпечення бюджетної стабільності та збереження фінансових ресурсів України, необхідних для продовження фінансування нашої оборони.

Ми вдячні Комітету за величезні зусилля, спрямовані на досягнення цієї угоди. Це свідчить про наші тривалі відносини, що ґрунтуються на взаємній довірі та співпраці.

Досягнуті домовленості передбачають зменшення боргу України через номінальне зниження вартості єврооблігацій на 37% на початковому етапі, що зменшить обсяг боргу на 8,67 мільярда доларів США, та зниженням чистої приведеної вартості боргу на близько 60%. Цей той рівень, який дозволить нам відновити боргову стійкість, виконати цілі програми МВФ і дотриматись домовленостей з міжнародними партнерами, зокрема, з Групою кредиторів України. Угода забезпечить економію 11,4 мільярда доларів США на обслуговуванні боргу протягом наступних 3 років. До 2033 року економія складе 22,75 мільярда доларів США. Це звільнить життєво необхідні фінансові ресурси, які можуть бути спрямовані на оборону та соціальні видатки.

Завершення цієї угоди про реструктуризацію створить умови для якнайшвидшого повернення України на міжнародний ринок капіталу, коли ситуація з безпекою стабілізується, щоб фінансувати швидке відновлення та реконструкцію нашої країни.

Неспровоковане повномасштабне вторгнення росії завдало серйозної шкоди економіці України. Для того, щоб виграти цю війну, нашій сильній армії необхідна підтримка сильної економіки. Допомога партнерів є критично важливою для того, щоб ми могли продовжувати захищати нашу демократію та суверенітет, одночасно забезпечуючи фінансування важливих бюджетних видатків, таких як освіта, охорона здоров'я, соціальна підтримка, та термінове відновлення інфраструктури.

Я хотів би висловити свою вдячність власникам єврооблігацій та їхнім радникам за конструктивну співпрацю, а також МВФ та нашим офіційним партнерам за їхню підтримку в пошуку рішення, яке задовольняє усі сторони. Я впевнений, що досягнуті попередні домовленості представляють найкращу можливу угоду для України та наших приватних кредиторів і, сподіваюсь, отримають широку підтримку на ринку. Наразі Україна працюватиме над реалізацією цієї угоди з активною підтримкою Комітету».

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Важкопоранений гвардієць повінчався з дружиною в реабілітаційному центрі МВС

Прочитайте повну статтю

Підробляли чоловікам результати аналізів на ВІЛ для уникнення мобілізації: поліція викрила ліка...

Прочитайте повну статтю

Привласнили 2,5 млн грн донатів на ЗСУ: Нацполіція викрила групу шахраїв, які видавали себе за...

Прочитайте повну статтю

Понад 2 мільярди гривень щорічного обороту: поліцейські припинили діяльність нелегального онлай...

Прочитайте повну статтю

На Одещині судитимуть підприємця, який з посадовцями Держпродспоживслужби організував побори зі...

Прочитайте повну статтю

АРМА розпочало огляд переданого в управління майна Нікопольського заводу феросплавів, який нале...

Прочитайте повну статтю

Роковини авіатрощі: у регіонах України вшанували пам’ять загиблих

Прочитайте повну статтю

ДБР повідомило про підозру «куратору» РПЦ в Україні, нардепу кількох скликань від «Опозиційного...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь