Україна працює над тим, щоб стати надійним партнером ЄС у розвитку ринку біометану
Розвиток виробництва біометану в Україні за практикою ЄС – одне з пріоритетних завдань Держенергоефективності. На цьому наголосила директор Департаменту відновлюваної енергетики Держенергоефективності Олена Ленська під час участі в дискусії «Ринок газу», що відбулася в рамках ІІІ Конференції енергетичного права.
«Майбутній шлях декарбонізації, яким йде весь світ, включає розвиток відновлюваних газів. ЄС вже вбачає в Україні важливого партнера у сфері виробництва біометану. Тож в Україні усі зацікавлені сторони – як влада, так і бізнес – докладають зусиль, щоб сприяти розвитку цього напряму», – підкреслила О. Ленська.
Для розвитку зазначеного потенціалу держава працює над впровадженням надійного законодавчого підґрунтя. Так, за активної участі Держенергоефективності було розроблено Закон щодо розвитку виробництва біометану та Порядок ведення реєстру біометану, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2023 №823. Наразі ведеться робота над запуском повномасштабної версії реєстру біометану, яка відповідатиме всім вимогам українського та міжнародного законодавства.
Також для розвитку ринку біометану в Україні прийнято ще ряд нормативно-правових та нормативно-технічних актів.
Водночас для врегулювання питання експорту очікується рішення внести зміни до двох наказів Мінфіну щодо забезпечення включення біометану до переліку товарів, митним оформленням яких займається Енергетична митниця, та до переліку товарів, які переміщуються трубопровідним транспортом.
«Активна позиція Парламенту та Уряду щодо розвитку ринку біометану створюють сприятливе середовище для впровадження інвестиційних проектів з виробництва біометану в Україні. І ми вже маємо перший завод, який попри війну запрацював в Україні», - розповіла Олена Ленська.
Передбачається й продуктивна робота над розбудовою партнерства України із ЄС у рамках вже укладеного меморандуму на початку цього року.
Нагадаємо, відповідно до положень меморандуму про стратегічне партнерство України та Єврокомісії у сфері відновлюваних газів співпраця націлена на сприяння виробництву, торгівлі, транспортуванню, зберіганню та використанню відновлюваних газів, таких як біометан, відновлюваний водень, його похідних.
Управління комунікації і зв'язків з громадськістю