Україна розглядає можливості приєднання до ініціативи LeadIT


Листопад 12
16:01 2021

Про це йшлося під час зустрічі української делегації на чолі з Віцепрем’єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольгою Стефанішиною з представниками Ініціативи LeadIT – Лідерської групи для індустріального переходу.

Сторони обговорили:

шляхи прискорення декарбонізації промисловості; 

можливості приєднання України до LeadIT.

Ініціативу “Лідерська група для індустріального переходу” (LeadIT) у 2019 році створили Швеція та Індія для досягнення цілей Паризької угоди та підтримки зеленої трансформації промисловості. Ініціатива об’єднує 16 країн та близько 20 компаній, які прагнуть досягти нульових викидів вуглецю від промисловості до 2050 року. У межах LeadIT формуються індивідуальні дорожні карти декарбонізації промисловості, які стають основою для залучення інвестицій у державні та приватні проєкти. 

Під час саміту представники LeadIT поділилися найкращими практиками зі скорочення викидів парникових газів у важкій промисловості, продемонстрували, як різні ініціативи переходу в галузі сприяють зміцненню та підвищенню амбіцій у державному та приватному секторах.

За словами заступниці Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Ірини Ставчук, Україна прийняла більш амбітні зобов’язання по скороченню викидів парникових газів до Паризької угоди в липні 2021 року,  виконавши своє найголовніше домашнє завдання перед конференцією сторін. Наш НВВ2 позитивно сприймається на рівні двосторонніх зустрічей і Україну запрошують у низку партнерств та ініціатив щодо практичного втілення проєктів і пошуку технологічних рішень декарбонізації.

За словами Віцепрем'єрки Ольги Стефанішиної Україна зацікавлена у приєднанні до ініціативи «Лідерська група для індустріального переходу» і вивчить цю можливість. До того ж, голова української делегації на СОР 26 закликала держави-учасниці та компанії звернути увагу на інвестиції в зелені технології в Україні. Зокрема, Україна має значний потенціал енергоефективності, а вартість скорочення викидів менша ніж в західних країнах.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Україна потребує досвідчених фахівців у сфері фінансового аудиту, – Алла Басалаєва звернулася д...

Прочитайте повну статтю

На Донеччині з Мар’їнської та Очеретинської громад евакуювали всіх дітей

Прочитайте повну статтю

Березанський лиман, річки Дніпро та Десна з озерами в межах Чернігівської області – оголошено п...

Прочитайте повну статтю

На Одещині розпочато поливний сезон 2024

Прочитайте повну статтю

Фінал освітньо-грантової програми Початок: дві переможниці отримали до $5 000 на розвиток бізне...

Прочитайте повну статтю

Для прикордонників бригади «Помста» зібрали 1 млн 260 тис. грн на дрони

Прочитайте повну статтю

Комітет з питань екологічної політики та природокористування провів виїзне засідання на тему: "...

Прочитайте повну статтю

Потенціал Литви у реабілітації українських військових значно вищий, — МОЗ Литви на зустрічі з В...

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь