Україна розглядає можливості приєднання до ініціативи LeadIT
Про це йшлося під час зустрічі української делегації на чолі з Віцепрем’єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольгою Стефанішиною з представниками Ініціативи LeadIT – Лідерської групи для індустріального переходу.
Сторони обговорили:
шляхи прискорення декарбонізації промисловості;
можливості приєднання України до LeadIT.
Ініціативу “Лідерська група для індустріального переходу” (LeadIT) у 2019 році створили Швеція та Індія для досягнення цілей Паризької угоди та підтримки зеленої трансформації промисловості. Ініціатива об’єднує 16 країн та близько 20 компаній, які прагнуть досягти нульових викидів вуглецю від промисловості до 2050 року. У межах LeadIT формуються індивідуальні дорожні карти декарбонізації промисловості, які стають основою для залучення інвестицій у державні та приватні проєкти.
Під час саміту представники LeadIT поділилися найкращими практиками зі скорочення викидів парникових газів у важкій промисловості, продемонстрували, як різні ініціативи переходу в галузі сприяють зміцненню та підвищенню амбіцій у державному та приватному секторах.
За словами заступниці Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Ірини Ставчук, Україна прийняла більш амбітні зобов’язання по скороченню викидів парникових газів до Паризької угоди в липні 2021 року, виконавши своє найголовніше домашнє завдання перед конференцією сторін. Наш НВВ2 позитивно сприймається на рівні двосторонніх зустрічей і Україну запрошують у низку партнерств та ініціатив щодо практичного втілення проєктів і пошуку технологічних рішень декарбонізації.
За словами Віцепрем'єрки Ольги Стефанішиної Україна зацікавлена у приєднанні до ініціативи «Лідерська група для індустріального переходу» і вивчить цю можливість. До того ж, голова української делегації на СОР 26 закликала держави-учасниці та компанії звернути увагу на інвестиції в зелені технології в Україні. Зокрема, Україна має значний потенціал енергоефективності, а вартість скорочення викидів менша ніж в західних країнах.