Україна та Молдова об’єднують зусилля для вирішення екологічних проблем Дністра
За фінансової підтримки Програми ЄС «Заходи з укріплення довіри», яка реалізується ПРООН, відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Гео- та біоекологічні проблеми Середнього та Нижнього Дністра». Захід, організований Міжнародною асоціацією з охорони річки «Eco-TIRAS», Придністровським державним університетом ім. Т.Г. Шевченка та громадською організацією «Екоспектр», проходив у м. Тирасполь (Молдова).
У роботі конференції взяли участь представники Інституту рибного господарства, екології моря та океанографії Держрибагентства, Нижньодністровського національного природного парку, Гідрометеорологічного центру Чорного та Азовського морів, а також науковці й громадські організації Молдови.
Учасники конференції обговорили широкий спектр питань, пов’язаних з екосистемою Дністра, зокрема стан фауни, рибну галузь, забруднення водних об’єктів і ґрунтів, охорону довкілля тощо.
Так, представник Інституту рибного господарства, екології моря та океанографії Держрибагентства поінформував присутніх про особливості та перспективи рибогосподарського використання транскордонного Кучурганського водосховища.
Організація ефективної рибогосподарської експлуатації транскордонного Кучурганського водосховища представляє спільний інтерес для ведення рибальства українською та молдовською сторонами. З огляду на це, фахівці обговорили питання щодо видового складу та обсягів зариблення водосховища, стан забруднення водойми, скорочення популяції рака та можливі спільні заходи з підвищення запасів аборигенних видів риб.
За результатами заходу детальний розгляд цих питань планується винести на засідання Дністровської Комісії.