Сенсація

Україна-Хорватія-ООН: унормування пенітенціарної системи у відповідність до міжнародних стандартів


Жовтень 11
15:17 2023

У продовження Пенітенціарного форуму, що відбувся в Україні в червні 2023 року, Управління ООН з наркотиків та злочинності (УНЗ ООН, UNODC — United Nations Office on Drugs and Crime) у партнерстві з Міністерством юстиції та державного управління Республіка Хорватія організувало ознайомчий візит українських посадовців з Міністерства юстиції та Державної пенітенціарної служби України до Хорватії.

Візит до Хорватії

У рамках зусиль, спрямованих на вдосконалення пенітенціарної системи, заступники Міністра юстиції України Олена Висоцька та Олександр Банчук прибули до Республіки Хорватії. Заступниця Міністра юстиції України Олена Висоцька подякувала міжнародним партнерам за ефективну співпрацю, спрямовану на зміцнення української системи правосуддя та забезпечення дотримання прав людини.

Під час візиту українські посадовці взяли участь у дискусіях та обмінялися досвідом кращих практик зі своїми колегами з хорватської пенітенціарної адміністрації. Консультації були зосереджені на різних аспектах функціонування в'язничної системи, включаючи професійну підготовку працівників пенітенціарної служби та служби пробації, тюремну інфраструктуру, програми реабілітації в місцях позбавлення волі та підтримку після звільнення.

Державний секретар Міністерства юстиції та державного управління Республіка Хорватія Юро Мартинович підкреслив важливість співпраці та зазначив, що «безпечне, захищене та гуманне тюремне середовище вимагає не лише фізичної безпеки, але й професіоналізму, комунікації, справедливості та послідовності у захисті прав людини».

Підтримка пенітенціарної системи України

Одним з ключових моментів візиту стала серія інформативних презентацій, проведених хорватськими експертами з питань функціонування пенітенціарної системи. Обговорювалися такі теми: ефективне застосування альтернативних методів покарання, важливість підтримки психічного здоров'я ув'язнених та стратегії їхньої успішної реінтеграції у суспільство після звільнення.

Українська делегація також зустрілася з представниками Міністерства юстиції та державного управління, Тренінгового центру для персоналу пенітенціарної служби та пробації, Діагностичного центру та Служби пробації, а також відвідала в'язниці в Загребі, Лепоглаві, Турополі та Вараждіні. Ці візити дозволили безпосередньо побачити хорватський досвід управління в'язницями. Делегація відзначила важливість забезпечення належних фінансових і людських ресурсів, а також громадської підтримки для створення реабілітаційного режиму як у місцях позбавлення волі, так і в установах, що не пов'язані з позбавленням волі.

Зміцнення партнерства

Війна достатньо сильно вплинула на українські в'язниці. Під час візиту українські посадовці та їхні хорватські колеги відкрито обговорювали унікальні виклики, з якими стикається Державна пенітенціарна служба під час війни. Вони визнали необхідність планування на випадок надзвичайних ситуацій, а також застосування спеціальних підходів для задоволення особливих потреб ув'язнених, які постраждали від війни. Обидві країни визнали важливість відновного правосуддя та реабілітації як ефективних інструментів ресоціалізації.

Виконувач обов'язків Генерального директора з питань пенітенціарної системи та пробації Республіки Хорватія Звонімір Пеніч привітав партнерство з Державною пенітенціарною службою України та запропонував «посилити співпрацю між Тренінговим центром Хорватії та Академією Державної пенітенціарної служби України з метою обміну знаннями та досвідом, а також посилення потенціалу співробітників пенітенціарної системи та пробації».

На завершення візиту заступниця Міністра юстиції України Олена Висоцька висловила вдячність хорватському Уряду та офіційним особам за гостинність і обмін знаннями. Вона наголосила, що метою України є  створення пенітенціарної системи, що відповідає міжнародним стандартам і забезпечує права та гідність кожної особи.

Цей візит є прикладом міжнародної співпраці та постійного прагнення до досконалості в сфері функціонування в’язничної системи. Заступник Міністра юстиції України Олександр Банчук також підкреслив, що перспектива членства в ЄС слугує каталізатором значних реформ у різних секторах та відкриває шлях Україні до посилення співпраці та обміну перспективними практиками з державами-членами ЄС. 

Українська сторона висловлює щиру подяку Уряду Франції за підтримку цієї ініціативи, Міністерству юстиції та державного управління Республіки Хорватія, а також УНЗ ООН за організацію цього навчального візиту.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії