Сенсація

Україна за підтримки США впроваджує високоефективну когенерацію малої та середньої потужності для енергобезпеки громад


Вересень 15
18:23 2023

«Встановлення когенераційних установок малої та середньої потужності в умовах російських атак на українську енергосистему – це один з дієвих кроків забезпечення енергетичної стійкості громад. Такі установки зумовлять розвиток розподіленої генерації та «острівність» енергосистеми, а також забезпечать теплом та електроенергією громади, зокрема обʼєкти критичної інфраструктури», - повідомив заступник Голови Держенергоефективності Віктор Білько на відкритті круглого столу, ініційованого USAID Проєктом енергетичної безпеки.

В обговоренні актуальних питань, пов’язаних із застосуванням когенерації малої та середньої потужності для живлення критичної інфраструктури, взяли участь представники Мінінфраструктури, Міненерго, НКРЕКП, Держенергоефективності, органів місцевого самоврядування та підприємств ТКЕ.

Віктор Білько, своєю чергою, окреслив роботу Держенергоефективності, направлену на розвиток саме високоефективної когенерації. Це один із пріоритетних напрямів. Агентство працює як над законодавчим полем, імплементуючи правові норми ЄС, так і над налагодженням співпраці з органами місцевої влади та залученням до проєктів міжнародних партнерів.

«Ми вдячні USAID за допомогу Україні у відновленні енергосистеми та розвитку когенерації. Фактично, це буде перший в Україні масштабний проєкт по встановленню когенераційних установок малої та середньої потужності в українських громадах. Зі свого боку, ми зібрали та направили партнерам інформацію про потреби регіонів у когенераційних установках. Маємо перший десяток пропозицій щодо реалізації проєктів по встановленню когенераційних установок загальною потужністю 9,6 МВт та загальним обсягом інвестицій 8,3 млн євро», - розповів Віктор Білько.

Про плани USAID у підтримці енергобезпеки України розповіла Кейтлін Кірш - керівниця Офісу економічного зростання USAID/Україна. За її словами, ціллю росії є енергетична інфраструктура України, саме на ній вона зосереджує свої атаки. Від початку бойових дій USAID визначило пріоритетом постачання критично важливого обладнання та матеріалів для забезпечення тепла в українських домівках. Цьогорічна підтримка від USAID включає 69 когенераційних установок для 23 комунальних підприємств централізованого теплопостачання та двох університетів, що допоможе системі централізованого теплопостачання забезпечувати українців теплом в умовах відсутності електроенергії.

Учасники круглого столу також детально обговорили низку питань, пов’язаних із особливостями застосування теплопостачальними підприємствами когенерації малої та середньої потужності для забезпечення сталого теплопостачання та енергоживлення локальних об’єктів критичної інфраструктури.

«Зі свого боку, Агентство вже розробило проєкти підзаконних актів, за підготовку яких відповідає згідно із законом. Це 6 нормативно-правових актів, які вже знаходяться на розгляді Мінінфраструктури», - додав Віктор Білько та наголосив на принциповій позиції створення усіх необхідних умов для розвитку когенерації в Україні.

Управління комунікації і зв’язків з громадськістю Держенергоефективності

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь