Українці зараз на полі бою виборюють право бути громадянами Євросоюзу, — Олександр Корнієнко зустрівся зі Спікером Рійгікогу


Травень 16
13:02 2022

Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко у межах робочого візиту зустрівся зі Спікером Рійгікогу Естонської Республіки Юрі Ратасом. Обговорили, зокрема, питання запровадження санкцій на російські енергоносії, економічну та гуманітарну допомогу, а також міжпарламентську взаємодію. 

«Кожен літр палива, за який платять російській федерації, — це ще два снаряди, які летять по українських містах», — наголосив Олександр Корнієнко та подякував Естонії за впроваджені санкції та економічну підтримку. «Ми розуміємо, що це не просто для Естонії та вашої економіки, тому вдячні за сміливість у цьому напрямку», — зауважив він. 

Перший віцеспікер також акцентував на необхідності допомоги Україні від Естонської Республіки щодо впливу на ухвалення рішень про членство росії в міжнародних організаціях. «Це досить серйозна проблема, що росія продовжує бути членом Генасамблеї ООН, членом Ради Безпеки ООН, членом великої кількості організацій — від спортивних до профільних економічних. На нашу думку, так не має бути», — зазначив Олександр Корнієнко. 

До того ж, Перший заступник Голови Парламенту наголосив, що необхідно надалі робити акценти на підтримці звернення Верховної Ради України до парламентів світу щодо визнання подій в Україні геноцидом Українського народу, який вчиняє росія, а також на питанні розслідування цих злочинів. «Важливо привертати увагу й надалі, щоб у нікого не було спокус це замовчувати або показувати інші картинки, буцімто, що все було не так, як це було», — зауважив Олександр Корнієнко та додав, що на Київщині всі знають, що відбувалося, — подібне неможливо вигадати. 

«Будемо вдячні за подальше посилення та продовження військової співпраці», — акцентував Перший заступник Парламенту. Він також зауважив про гарний і продуктивний діалог між парламентами України та Естонії. 

«Наша головна мета — вступ України до Європейського Союзу, який починається з отримання кандидатства. Колеги, які зараз присутні разом із нами, підтвердять, що все, що з поміткою «інтеграція», проходить у сесійний зал на повній швидкості», — акцентував Олександр Корнієнко. 

Перший віцеспікер, зокрема, наголосив, що процес децентралізації в Україні — реальний, а не просто на словах, про що знають колеги-мери естонських міст: «В Європі ця реформа визнана однією з найуспішніших українських реформ». 

«Українці зараз на полі бою виборюють право бути громадянами Євросоюзу, тому всі питання мають бути зняті абсолютно. І ми працюватимемо далі над тим, щоби досягнути повноцінного членства», — зауважив Перший віцеспікер. 

«Ми вдячні Естонській Республіці за всебічну підтримку та парламентський вимір. У нас є тривала традиція стосунків», — зазначив Перший заступник Голови Парламенту. 

«Ваш минулий візит був важливим свідченням хоробрості та готовності бути з нами. Це був перший візит спікерів в Україну», — наголосив Перший віцеспікер. 

«На знак нашої тривалої парламентської взаємодії, хотів би передати, на жаль, посмертно, Вашому колезі, колишньому Голові парламентської естонсько-української групи Йоханнесу Керту Почесну Грамоту, яку ми не встигли за життя вручити, але для нас важливо виконати цей обов’язок», — зауважив Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко та наголосив, що ця грамота засвідчує глибоку повагу Парламенту України.

Насамкінець Голова Парламенту Естонії Юрі Ратас підтримав і підтвердив наміри країни у допомозі у відбудові України, зокрема, Житомирської області.

Фото: Erik Peinar, Riigikogu Kantselei

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Чемпіонат України з ловлі хижої риби спінінгом з човна: захоплюючі змагання та вражаючі результ...

Прочитайте повну статтю

На Волині експосадовця управління ДАБІ засуджено до 5 років позбавлення волі за хабарництво

Прочитайте повну статтю

Воєнні злочини росії та втрати українського спорту – Олексій Хоменко розповів про притягнення п...

Прочитайте повну статтю

АРМА забезпечило надходження чергового траншу у 77 млн грн до державного бюджету від управителя...

Прочитайте повну статтю

Працівники АРМА отримали відомчі відзнаки до Дня державного службовця України

Прочитайте повну статтю

Україна підписала Угоду з ЄС щодо залучення 27 млрд євро в рамках Ukraine Facility протягом 202...

Прочитайте повну статтю

Заборонено діяльність політичної партії «НАШ КРАЙ»

Прочитайте повну статтю

Уряд Німеччини передав 41 вантажівку для Державної прикордонної служби

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь