Українська делегація візьме участь у переговорах щодо вступу до ЄС


Вересень 17
09:09 2024

Українська делегація на чолі з Віце-прем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України – Міністром юстиції України Ольгою Стефанішиною візьме участь в другій двосторонній сесії Україна-ЄС в межах скринінгу відповідності законодавства України праву ЄС, що відбудеться 17-19 вересня 2024 року в Брюсселі (Королівство Бельгія).

Зустріч відбудеться у змішаному форматі. Учать у зустрічі візьмуть представники  центральних органів виконавчої влади та органів державної влади, а також народні депутати.

Триденна зустріч Європейської комісії та України буде присвячена переговорному Розділу 23 «Судова влада та основоположні права». Порядком денним двосторонньої зустрічі передбачаються доповіді за трьома  блоками: «Судова влада», «Антикорупційна політика» (відбудуться 17  вересня) та «Основоположні права» (18 - 19 вересня).

Так, розділ 23 охоплює право та політики ЄС у сферах незалежного та ефективного судочинства; запобігання та боротьби з корупцією як загрози стабільності демократичних інститутів та верховенства права; основоположних прав та свобод, які гарантуються договорами ЄС, Хартією Європейського Союзу про основоположні права: права дітей, захист осіб, які повідомляють про порушення права ЄС, захист персональних даних, процесуальні права та гарантії, права постраждалих у злочинах, протидія расизму та ксенофобії, свобода вираження, недискримінація, захист прав ромів, гендерна рівність, права осіб з інвалідністю, права громадян держав-членів ЄС. Розділи 23 «Судова влада та основоположні права» та 24 «Правосуддя, свобода, безпека» є найголовнішими розділами протягом всього процесу переговорів. Жоден переговорний розділ ЄС не буде закритий, допоки не виконані контрольні показники в межах двох вказаних розділів.

«Україна як майбутня держава-член ЄС повністю готова здійснити реформи в цих фундаментальних сферах. Ми розуміємо, що від цього залежатиме загальний темп переговорів та прийняття рішення про відкриття або закриття нових кластерів та розділів. Приведення українського законодавства у відповідність до acquis ЄС, вчасна та ефективна його імплементація є нашим нагальним завданням. Теми, які будуть обговорюватися під час цієї двосторонньої сесії, є особливо важливими для України, і ми готові показати, що наша держава досягла значних результатів у їх виконанні», - зазначила Ольга Стефанішина.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Кілійське МУВГ успішно завершило поливний сезон

Прочитайте повну статтю

Відбулося 9-те засідання Підкомітету з питань юстиції, свободи та безпеки Комітету асоціації мі...

Прочитайте повну статтю

Кабмін спростив процедуру видачі документів про державну реєстрацію народження за програмою «єМ...

Прочитайте повну статтю

Понад 200 000 транспортних засобів українці переоформили у застосунку Дія

Прочитайте повну статтю

Херсонщина: через ворожу атаку одна людина загинула та п’ять поранено

Прочитайте повну статтю

Поліція Києва та СБУ затримали чоловіка, який за вказівкою ворожих спецслужб намагався підірват...

Прочитайте повну статтю

Кількість правопорушень з використанням вогнепальної зброї, вибухових речовин та боєприпасів на...

Прочитайте повну статтю

По Україні розгорнуто пункти незламності

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь