Укроборонпром – у тренді світової тенденції прозорості державних підприємств, – НАКО


Грудень 23
18:10 2021

Громадські антикорупційні організації – НАКО та StateWatch – відзначають визначні зрушення у запровадженні ДК «Укроборонпром» корпоративної моделі управління на підприємствах-учасниках. Про це йшлося під час експертного обговорення «Як відбуватиметься реформа Укроборонпрому в 2022 році», організованого Інститутом Горшеніна та ГО StateWatch за підтримки інтернет-порталу LB.ua.

Як відомо, 1 жовтня 2021 року Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України №1630-ІХ «Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності», ключова мета якого – підвищення обороноздатності, економічної безпеки і захисту інтересів України шляхом запровадження корпоративної моделі управління на підприємствах державного ОПК.

«Реформа Укроборонпрому – одна з основних у секторі безпеки та оборони. Робота над Законом тривала більше року – і на сьогодні є результат: дуже чітка, вивірена, методологічно і законодавчо прописана процедура цієї реформи. Відомо, хто виконавці, хто і за що нестиме відповідальність», – зазначив Голова Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич.

«Ми маємо Закон про реформування оборонної галузі, який відповідає усім міжнародним стандартам. І я переконаний, що його втілення, тобто сама реформа і перетворення, які за нею йдуть, принесуть і зростання виробництв, і підсилять оборонну спроможність нашої країни», – наголосив генеральний директор Укроборонпрому Юрій Гусєв.

Крім того, Юрій Гусєв додав: «За результатами 2020 року обсяги виробництва підприємствами Концерну зросли на 2% проти 2019-го, а за результатами цього року ми прогнозуємо зростання майже на 21% до минулого року. Це орієнтовно на 6,4 млрд грн більше».

Станом на 20 грудня підприємства Концерну року виготовили, модернізували та відремонтували понад 3300 одиниць озброєння та військової техніки.

Спецекспортери також демонструють зростання: надходження коштів від їхньої діяльності лише за 11 місяців перевищило показник усього минулого року на 9% або на понад $44 млн, а сума укладених контрактів зросла майже на $126 млн  або на 20%.

Водночас завдяки торгам у системі Prozorro розрахункова економія, яку підприємства Концерну досягли з початку 2020 року, дорівнює майже 1,4 млрд грн. При цьому у 2021 році підтверджена економія коштів перевищила показник 2020 року на 58% і склала 715 млн грн.

Своєю чергою, голова експертної організації StateWatch Гліб Канєвський назвав великим досягнення транспарентності те, що рішення про передачу майна від одного підприємства іншому, будуть оприлюднюватись. А виконавча директорка Незалежної антикорупційної комісії (НАКО) Олена Трегуб переконана, що Укроборонпром може стати флагманом позитивних змін: «У Концерні запровадили систему комплаєнсу, перейшли на прозорі закупівлі та вперше видали річний звіт за підсумками діяльності».

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Глибини океану та людської душі: добірка літературних шедеврів про рибалок та морські пригоди

Прочитайте повну статтю

Протягом 2024 року в Україні створено 22 організації водокористувачів

Прочитайте повну статтю

Лиманщина: вижити «на нулі» людям допомагає екіпаж «Білий янгол»

Прочитайте повну статтю

Фальшиві SMS із обіцянками виплат – як уникнути шахрайства? (Відео)

Прочитайте повну статтю

Уряд прийняв постанову про продовження строку дії тимчасового посвідчення громадянина України в...

Прочитайте повну статтю

Енергоефективність — фундаментальна складова довгострокової стабільності компаній

Прочитайте повну статтю

Торік українцям за кордоном міграційна служба Івано-Франківської області переслала майже півтис...

Прочитайте повну статтю

АРМА реалізує російський нафтовий танкер Nika Spirit

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь