Укрзалізниця розбудовує нову антикорупційну систему
В Укрзалізниці розпочинає роботу антикорупційний офіс. Серед його основних завдань — побудова ефективної внутрішньої антикорупційної системи за прикладом кращих світових практик.
«У 2023 році ми вже зробили вагомі кроки на шляху подолання корупції. Відтепер критично важливі та дороговартісні товари закуповуються через прямі договори з виробниками. Це дизельне пальне, електроенергія, газ. Так ми позбуваємося компаній-посередників та економимо ресурси. Крім того, ми ініціювали перевірку стану організації роботи з запобігання та виявлення корупції в товаристві Національним агентством з питань запобігання корупції, яка наразі триває. Ми вибудовуємо прозору модель роботи та вже співпрацюємо з правоохоронними органами, НАЗК задля виявлення порушень законодавства та ліквідації прихованих корупціогенних факторів, які можуть негативно впливати на господарську діяльність і фінансовий стан компанії. Крім того, ми перезавантажуємо напрямок корпоративної безпеки та запускаємо роботу антикорупційного офісу», — розповів голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Лященко.
Керівником антикорупційного офісу призначено Юлію Азаріну — уповноважену з антикорупційної діяльності АТ «Укрзалізниця».
«На першому етапі ми працюватимемо, перш за все, над приведенням внутрішніх процедур товариства у відповідність до вимог антикорупційного законодавства та кращих світових практик, а також над удосконаленням політик компанії у сфері доброчесності», — наголосила Юлія Азаріна.
Офіс розглядатиме повідомлення викривачів про порушення вимог антикорупційного законодавства та здійснюватиме повноваження у сфері їх захисту. Крім того, займатиметься антикорупційними перевірками та розслідуваннями, запобігатиме конфлікту інтересів і порушенню інших антикорупційних обмежень. Також серед завдань антикорупційного офісу є співпраця з основними стейкхолдерами, зокрема громадським сектором, який займається антикорупційною діяльністю.
Нагадаємо, що Укрзалізниця продовжує очищуватися від олігархічно-корупційного впливу. Вже близько 70% у грошовому еквіваленті річних закупівель операційних матеріально-технічних ресурсів за основними позиціями проводяться за прямими договорами з виробниками.