Укрзалізниця та Міжнародна організація розвитку права (IDLO) домовились про співпрацю у посиленні прозорості роботи товариства


Квітень 15
15:07 2024

Міжнародна організація розвитку права (IDLO) сприятиме посиленню прозорості та ефективності роботи Укрзалізниці відповідно до кращих світових практик доброчесності та антикорупційних механізмів. Відповідний Меморандум про співпрацю підписали голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Лященко та керівник IDLO в Україні Леван Дучідзе в присутності представників посольства США в Україні, а також представників державного, громадського сектору та профільних антикорупційних NGO.

«Відбудувати антикорупційне середовище та транспарентну модель управління — на це потрібен час, але ми рухаємося в тому напрямку, який дозволить досягти фінального результату, який перетворить ставлення не тільки до Укрзалізниці ззовні, але й змінить саму систему управління й ставлення людей всередині компанії. Це один із наших основних викликів. Наше завдання — не обіцяти те, що ми не зможемо зробити, а щодня кожним кроком наближати абсолютно нове бачення системи роботи Укрзалізниці», — зауважив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Лященко.

«Ми цінуємо співпрацю з нашими партнерами, урядовими організаціями та державними компаніями України й прагнемо, щоб Укрзалізниця досягла найвищого рівня прозорості. Укрзалізниця останніми роками була надважливою для громадян України, й ми робимо все можливе, щоб допомогти цій компанії рухатись вперед і бути важливим кластером в українській економіці», — наголосила представниця посольства США — радниця з економічних питань Мері Елізабет Медден.

Так, у межах співпраці IDLO допомагатиме посиленню антикорупційної функції Укрзалізниці шляхом участі у вдосконаленні антикорупційної програми Укрзалізниці, надання експертної підтримки в розробці антикорупційних політик, планів дій та процедур, виявлення корупційних ризиків і розробки заходів щодо їх мінімізації, створення механізмів та інструментів для запобігання, виявлення та врегулювання конфлікту інтересів, надання консультацій щодо створення системи повідомлень про корупцію та внутрішніх механізмів захисту викривачів.

Також IDLO в рамках співпраці сприятиме впровадженню стандартів доброчесності, правил та процедур здійснення закупівель в Укрзалізниці, надаватиме допомогу в проведенні внутрішнього антикорупційного аналізу.

Головним результатом співпраці стане посилення інституційної спроможності Укрзалізниці за рахунок збільшення ефективності та прозорості політик, процесів та процедур.

«Наша організація має великий досвід співпраці у питаннях антикорупційних ініціатив, але ми вперше будемо ділитися досвідом з державною компанією. Більш того, вперше за багато років бенефіціар прийшов до нас сам і попросив допомоги, а не навпаки. Це потребує великої впевненості в собі. Ми розраховуємо на допомогу Укрзалізниці у проведенні оцінки корупційних ризиків і реалізації антикорупційної програми, яку нещодавно прийняли», — додав директор IDLO в Україні Леван Дучідзе.

Нагадаємо, що Укрзалізниця презентувала проєкт нової Антикорупційної програми та провела її публічне обговорення.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

«Вбивство голодом». УІНП презентує нове відео до Дня пам'яті жертв Голодомору 1932-33 років

Прочитайте повну статтю

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні законопроєкт про цифровізацію виконавчого пров...

Прочитайте повну статтю

Зберігайте паролі правильно

Прочитайте повну статтю

Презентація Дорожньої карти за сферою «Верховенство права» членам робочих (переговорних) груп щ...

Прочитайте повну статтю

Засвідчення справжності підпису на документах

Прочитайте повну статтю

Прозорі аукціони на промисловий вилов риби цьогоріч поповнять місцеві бюджети на понад 50 млн г...

Прочитайте повну статтю

Комплексне дослідження: шляхи створення ланцюгів доданої вартості в сільському та рибному госпо...

Прочитайте повну статтю

Українська делегація обговорила в Болгарії поглиблення співпраці з GFCM

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь