Укрзалізниця впровадила антикорупційну систему, яка відповідає міжнародним стандартам


Лютий 07
15:15 2024

Укрзалізниця завершила побудову антикорупційної інфраструктури. Вона забезпечить ефективні механізми та запобіжники для ліквідації та унеможливлення будь-яких проявів неправомірних дій. 

Так, з 1 лютого в компанії повноцінно функціонує нова організаційна структура із забезпечення належного врядування та протидії корупції. Вона складається з пʼяти функцій — підрозділів:

1. Антикорупційний офіс працюватиме над приведенням внутрішніх  процедур у відповідність до вимог антикорупційного законодавства та кращих світових практик, удосконаленням політик компанії у сфері доброчесності. Офіс розглядатиме повідомлення викривачів  про порушення вимог антикорупційного законодавства та здійснюватиме повноваження у сфері їх захисту. Крім того, займатиметься антикорупційними перевірками та розслідуваннями, запобігатиме конфлікту інтересів і порушенню інших антикорупційних обмежень. Також серед завдань антикорупційного офісу — співпраця з основними стейкхолдерами, зокрема громадським сектором, який займається антикорупційною діяльністю. Керівником офісу призначено Юлію Азаріну, яка має 10-річний досвід роботи в галузі права та надання комплексної юридичної підтримки бізнесу та громадським об'єднанням, зокрема забезпечення відповідності антикорупційним вимогам. Має досвід співпраці з неурядовими організаціями (USAID, Pravo-Justice, ОБСЄ, Центр політико-правових реформ та ін.), роботи у кадрових комісіях з атестації прокурорів на регіональному та місцевому рівнях, а також була членом комісії з добору на вакантні посади прокурорів у рамках реформи прокуратури України (2020-2021).

2. Департамент управління ризиками забезпечує впровадження та ефективне функціонування комплексної системи управління ризиками, що відповідає міжнародним стандартам та практикам, та сприяє досягненню стратегічних цілей АТ «Укрзалізниця». Головна мета — інтеграція процесів управління ризиками в систему прийняття управлінських рішень. Очолює департамент Юлій Щукін, який має багаторічний досвід роботи в сфері управління ризиками, фінансів та аудиту. 

3. Департамент комплаєнсу  забезпечує дотримання чинного законодавства та внутрішніх процедур компанії, допомагає запобігти порушенням, мінімізувати ризики з боку контрагентів, у тому числі, санкційні, сприяє збереженню репутації компанії та дотриманню етичних норм і стандартів у бізнесі та по відношенню до працівників. Керівником департаменту комплаєнсу призначено Тетяну Громову, яка має понад 15- річний юридичний досвід роботи, у тому числі у сфері комплаєнсу та корпоративного управління, у міжнародних юридичних фірмах, державних та приватних компаніях. Зокрема, на керівних посадах у НАК “Нафтогаз України”, АТ “Приватбанк”, паливно-промисловій групі “Континіум”. Член наглядової ради латвійського банку AS Privatbank (Latvia). Впровадила і очолювала комплаєнс-контроль в Агропромисловому холдингу “Астарта” та компанії “Нібулон”. 

4. Департамент корпоративної безпеки забезпечує фізичну, економічну та інформаційну безпеку АТ «Укрзалізниця». Зокрема, здійснює заходи щодо запобігання, виявлення та припинення правопорушень. Реалізує політику та вживає заходів для інформаційної безпеки товариства. Директором департаменту корпоративної безпеки призначено Олександра Риковцева, який понад 7 років працював у НАБУ.

5. Департамент внутрішнього аудиту забезпечує перевірку та оцінку процесів, що забезпечують діяльність товариства. Зокрема, надає незалежні та обʼєктивні рекомендації щодо удосконалення систем управління та запобігання фактам незаконного, неефективного та нерезультативного використання коштів АТ «Укрзалізниця».  Директором департаменту внутрішнього аудиту призначено Дмитра Сергієнка. До роботи в АТ «Укрзалізниця» працював головою внутрішнього аудиту «НЕК «Укренерго», раніше — старшим директором з контролінгу платіжної системи Visa, керівником внутрішнього аудиту агрокомпанії «Кернел». Свою кар’єру розпочав у 2002 році в аудиторській компанії Ernst & Young.  У 2005 році одним з перших в Україні отримав професійну міжнародну сертифікацію Certified Internal Auditor (CIA). Має диплом International Compliance Association в галузі корпоративного управління, ризиків та комплаєнс.

«Наглядова рада компанії прагне розвивати та використовувати систему корпоративного управління, яка підтримуватиме найвищі стандарти доброчесності та нульової толерантності до неправомірної поведінки. Усі п'ять підрозділів складаються із команд фахівців на чолі з професійними керівниками з багаторічним досвідом роботи», — зазначив голова наглядової ради АТ «Укрзалізниця» Гепхард Хафер.

Нова організація відповідає рекомендаціям ОЕСР (Організації економічного співробітництва та розвитку) щодо корпоративного управління на державних підприємствах в Україні та моделі «трьох лінії захисту», яку просуває Інститут внутрішніх аудиторів (міжнародна професійна асоціація). Ця модель є основою для ефективного управління, комплаєнсу, управління ризиками та внутрішнього контролю. 

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

УІНП відкрив вуличну виставку присвячену Голодомору 1932-33 років

Прочитайте повну статтю

У Комітеті з питань економічного розвитку завершується підготовка до другого читання законопрое...

Прочитайте повну статтю

Український народ обрав власне майбутнє та щодня виборює його, — Олександр Корнієнко взяв участ...

Прочитайте повну статтю

Верховна Рада України прийняла Закон щодо удосконалення виконання покарання у виді штрафу та гр...

Прочитайте повну статтю

Перший віцеспікер Олександр Корнієнко зустрівся з Міністром закордонних справ Чехії Яном Ліпавс...

Прочитайте повну статтю

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук взяв участь у 16-му Галіфакському міжнародному б...

Прочитайте повну статтю

Ольга Стефанішина зустрілася з представниками Всеукраїнської Ради Церков

Прочитайте повну статтю

​Роковини пам'яті жертв Голодомору і масових штучних голодів

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь