Уряд схвалив Концепцію програми розвитку атомно-промислового комплексу до 2026 року


Грудень 30
14:14 2021

Метою є збільшення виробництва уранового оксидного концентрату для повного задоволення потреб вітчизняної атомної енергетики й освоєння технологій виробництва ядерно-чистого цирконію

Кабінет Міністрів України на засіданні 29 грудня 2021 року затвердив Концепцію Державної цільової економічної програми розвитку атомно-промислового комплексу на період до 2026 року. Документ розроблений на виконання рішення РНБО від 29 січня 2021 року «Про заходи з нейтралізації загрози у сфері атомної енергетики і промисловості», що також передбачає подальше прийняттям протягом шести місяців Програми.

«Основною метою цієї концепції є створення умов для збільшення виробництва урану до повного забезпечення потреб вітчизняної атомної енергетики, а також підвищення енергетичної незалежності України», – зазначив міністр енергетики Герман Галущенко, презентуючи документ на засіданні Уряду.

Програма розробляється на п’ять років і передбачатиме модернізацію та нарощування виробничих потужностей урановидобувної промисловості для повного задоволення потреб в урані вітчизняної атомної енергетики шляхом:

– збільшення обсягів виробництва урану та зниження витрат на його виробництво за рахунок освоєння Новокостянтинівського та Апрельського родовищ з будівництвом нових уранових об’єктів протягом 2023–2025 рр. і їх введенням в експлуатацію в 2026 році;

– забезпечення експлуатації Смолінської шахти до 2023 року, Інгульської шахти – до 2028 року;

– реконструкції гідрометалургійного заводу та сірчанокислотного цеху ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат»;

– технічного переоснащення та створення потужностей для виробництва діоксиду цирконію в обсязі 320 тонн на рік;

– забезпечення проектного та інформаційного супроводження уранового та цирконієвого виробництва тощо.

Крім того запланована організація співпраці з інтеграції виробленого в Україні діоксиду цирконію у виробництво цирконієвих сплавів і цирконієвого прокату в іноземних виробників ядерного палива для атомних електростанцій України.

«Для забезпечення функціонування вітчизняних АЕС Україна імпортує пальне в значних обсягах. Нині в нас виробляють проміжний напівпродукт “жовтий кек” із вмістом урану 30–45%. Україна має потенціал для розвитку атомно-промислового комплексу завдяки значним розвіданим запасам і перспективним ресурсам уранових руд, а також відпрацьованій ефективній технології їх видобування та переробки. За обсягами видобутку цирконію, що супроводжує виробництво титанових руд, ми займаємо 11 місце у світі, – повідомив Голова Держгеонадр Роман Опімах. – Україна може наростити видобуток власної сировини, а залучивши провідні світові практики та модернізувавши виробничі потужності, підвищити ефективність переробки руди та збільшити виробництво урану й діоксиду цирконію».

Довідково

ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» – єдине підприємство в Україні, що здійснює видобуток та переробку уранових руд, забезпечуючи до 40% потреб в урані вітчизняних атомних електростанцій.

Державне підприємство «НАЕК «Енергоатом» як оператор діючих атомних електростанцій України закуповує ядерне паливо в іноземних постачальників і лише частково забезпечує його виробництво за рахунок вітчизняного урану.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Кілійське МУВГ успішно завершило поливний сезон

Прочитайте повну статтю

Відбулося 9-те засідання Підкомітету з питань юстиції, свободи та безпеки Комітету асоціації мі...

Прочитайте повну статтю

Кабмін спростив процедуру видачі документів про державну реєстрацію народження за програмою «єМ...

Прочитайте повну статтю

Понад 200 000 транспортних засобів українці переоформили у застосунку Дія

Прочитайте повну статтю

Херсонщина: через ворожу атаку одна людина загинула та п’ять поранено

Прочитайте повну статтю

Поліція Києва та СБУ затримали чоловіка, який за вказівкою ворожих спецслужб намагався підірват...

Прочитайте повну статтю

Кількість правопорушень з використанням вогнепальної зброї, вибухових речовин та боєприпасів на...

Прочитайте повну статтю

По Україні розгорнуто пункти незламності

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь