Успішна боротьба з браконьєрством: результати рейдів рибоохоронців Держрибагентства
Рибоохоронці Держрибагентства продовжують у посиленому режимі відстежувати ситуацію на водоймах країни, тому тим, хто бажає ризикнути чималими коштами, варто добре задуматися.
Так, миколаївськими рибоохоронцями спільно з водною поліцією викрито порушника, який за допомогою 7 сіток масово знищував водні біоресурси на одному з водосховищ області. В улові рибного мародера виявлено 214 екз. раків, 101 екз. карася сріблястого, 19 екз. щуки, 10 екз. окуня, 7 екз. тарані (плітки), 4 екз. судака та 1 екз. плоскирки. Загальна сума, нарахована горе-рибалці за шкоду рибним запасам, склала близько 1 млн грн.
Вдалим «полюванням» на браконьєрів відзначилися і вінницькі рибпатрульні. Зокрема, на річці Русава інспекторам вдалося викрити двох осіб, які незаконно вполювали червонокнижних вирезубів, а також головнів та пліток, завдавши природі збитків на суму 219 тис. грн.
Успішно протистояти браконьєрству рибоохоронцям вдалося і на Ладижинському водосховищі. Там зафіксовано зловмисника, який незаконно «нарибалив» 105 екз. карасів сріблястих загальною вагою 31 кг. Сума збитків, нарахована за шкоду рибному господарству, становить 166 тис. грн.
Добре відпрацювали на підконтрольних водоймах і дніпропетровські рибпатрульні, які спільно з водною поліцією упіймали «на гарячому» браконьєра на Каховському водосховищі. Порушник за допомогою сітки виловив понад 40 кг риби – лящів та карасів сріблястих, завдавши шкоду рибним запасам на 149 тис. грн.
За всіма фактами порушень оформлено адміністративні протоколи, готуються також матеріали для відкриття кримінальних справ. Заборонені знаряддя лову та незаконно добуті водні біоресурси вилучено.
Водночас працівниками Херсонського рибоохоронного патруля очищено акваторії озера Біле та річки Інгулець від незаконних знарядь лову. Загалом вилучено 19 браконьєрських сіток, з яких до природного середовища випущено понад 100 рибин (окунів, щук, судаків, карасів сріблястих та сазанів), чим попереджено їх загибель та збитки рибному господарству у 391 тис. грн.
Шановні рибалки, вкотре наголошуємо, що дотримання правил рибальства не тільки збереже ваші нерви, а й допоможе уникнути марної витрати чималих коштів та отримати чисту насолоду від спілкування з природою, не затьмарену проявами ННН-рибальства.
Слідкуйте за рибоохоронною роботою і не тільки підписавшись на телеграм-канал Держрибагентства.