Ухвалення Державної антикорупційної програми необхідне для проведення реформ і забезпечення демократичних змін, – Голова НАЗК
Ухвалення Державної антикорупційної програми (ДАП) пришвидшить розбудову доброчесності та підвищить ефективність роботи антикорупційних та усіх інших органів держави, а також сприятиме проведенню реформ у найбільш проблемних і корупційних сферах. Про це зазначив Голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков під час публічної дискусії «Захист демократії в Україні – шлях уперед».
Олександр Новіков нагадав, що ДАП передбачає понад 1700 заходів, виконання яких сприятиме зменшенню рівня корупції у 15 найбільш важливих сферах життя українців. Зокрема, це підвищення ефективності системи протидії корупції та забезпечення невідворотності відповідальності за корупцію; оборона; правосуддя; реальний сектор економіки; державне регулювання економіки; митна справа та оподаткування; будівництво, земельні відносини та інфраструктура; охорона здоров’я; освіта та соціальний захист; доброчесність політичної системи.
«Пріоритетом залишається ухвалення Державної антикорупційної програми на три роки. Наступним завданням є відновлення декларування та вимоги подавати фінансову звітність політичних партій. Також потрібна 100% цифрова трансформація та впровадження нових IT-інструментів для зменшення корупції. Під час відбудови України важливо дотримуватися усіх міжнародних зобов’язань. І головне – формувати доброчесність як сталу, а не ситуативну практику та не толерувати корупції», – зазначив Голова НАЗК.
Під час дискусії учасники обговорили, як зреагували органи влади, громадянське суспільство на повномасштабне вторгнення рф, як зміни та основний фокус у діяльності під час війни та над чим зараз працюють для наближення перемоги України.
«Ця війна не лише за захист українських територій, але й за захист демократичних цінностей. Ціна втрат – колосальна. Багато українців віддали свої життя за свободу та можливість змінювати країну, можливість України бути вільною, демократичною, європейською державою. І ми просто не маємо права втратити шанс на зміни. Тому корупційне майбутнє просто не має права на існування. Корупції нема в ДНК України, це вплив і результат спільної історії з росією», – зазначив Олександр Новіков. Він додав, що запит громадян на справедливість сьогодні високий як ніколи: за даними опитувань, боротьба з корупцією входить у трійку повоєнних пріоритетів для держави нарівні з відновленням інфраструктури та посиленням обороноздатності.
Також учасники дискусії обговорили необхідні кроки, які Україна має зробити в найближчі декілька років для демократичних змін, відбудови та європейської інтеграції. Головний радник IFES та Старший директор IFES в Україні Пітер Ербен зауважив, що війна нагадала про місце України в колі демократичних суспільств. «Українська перемога, яка неминуче відбудеться, надасть поштовх до змін в інших, менш демократичних державах. Ми маємо докладати зусиль для зміцнення демократичних процесів в Україні. Подолання цього виклику для вас зараз буде зразком для всього світу», – резюмував Пітер Ербен.
У дискусії взяли участь Олег Діденко, Голова Центральної виборчої комісії (ЦВК); Ольга Коцюруба, старша радниця з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА; Пітер Ербен, Головний радник IFES та Старший директор IFES в Україні.
Захід організували Регіональне представництво Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) у Європі та IFES в Україні.
Відеозапис дискусії за посиланням: https://bit.ly/3ko38cm