В ДАР стартував прийом заяв на розмінування сільськогосподарських земель
Попри терористичну агресію росії держава постійно вживає всіх заходів для підтримки фермерів у забезпеченні продовольчої безпеки, - повідомляють у Комітеті з питань аграрної та земельної політики.
Так, за інформацією Мінекономіки, у Державному аграрному реєстрі (ДАР) розпочали приймати заявки від фермерів на участь в програмі компенсації вартості розмінування сільськогосподарських земель в межах державної програми компенсацій.
Зазначається, що із запуском програми вже надійшла заявка від фермерського господарства із Березнегуватого на Миколаївщині, яке активно обстрілювали росіяни, та потребує очищення 15 ділянок у Миколаївській області загальною площею 90,8 га.
Крім того, оператором протимінної діяльності вже очищено першу ділянку в межах державної програми компенсації розмінування земель сільськогосподарського призначення.
Разом з тим, за даними Центру гуманітарного розмінування, за чотири місяці минулого року Центром опрацьовано заявки 195 фермерів на розмінування ділянок сільгосппризначення. Із 47 заявниками підписані угоди на розмінування більше ніж 9,5 тис. га, і вже є перша ділянка площею майже 500 га, очищена в межах програми. Йдеться про землі загальною площею 487 гектарів у Київській області, які належать Інституту картоплярства Національної академії аграрних наук України. Загалом розмінування, яке проводив оператор UDS, тривало з жовтня по кінець грудня минулого року.
Зазначено, що над розмінуванням земель працювали 78 саперів та 5 фельдшерів. До роботи також залучалися машини розмінування. Під час роботи сапери виявили залишки малих артилерійських снарядів і боєприпасів ручних протитанкових гранатометів. Їх знищили під час очищення земель. Загалом фахівці оператора вилучили 623 кг залишків війни – уламки боєприпасів та інші елементи.
Вартість розмінування ділянки становила 15 млн грн – на 55% нижче за очікувану вартість, що була розрахована для проведення закупівель. В аукціоні за право розмінувати ділянку змагалося 5 операторів, які знизили вартість розмінування на 17 млн грн. У підсумку очищення одного гектару території коштувало 30,8 тис. грн.