В Дніпрі фахівці Держпродспоживслужби доповіли про розслідування випадків сальмонельозу та профілактику харчових отруєнь


Жовтень 10
18:15 2023

Про ситуацію з харчовими отруєннями, гострими кишковими інфекціями та заходи Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області доповіла головна спеціалістка управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетроській області Маргарита Малишева під час брифінгу в медіацентрі Дніпропетровської обласної військової адміністрації, пресконференцій у ІА «Міст-Дніпро» та ІА «Оперативна служба новин».

Питання щодо харчових отруєнь та гострих кишкових інфекцій є постійно актуальним. Смертельно небезпечними харчовими отруєннями є ботулізм та отруєння дикорослими грибами. Проте й звичайна гостра кишкова інфекція може призвести до незворотних наслідків для здоров’я людини. Особливо вразливі люди літнього віку та діти.  

Останніми випадками гострих кишкових інфекцій стали два харчові отруєння у одному із закладів громадського харчування м.Дніпра. До Головного управління Держпродспоживслужби в області надійшло два екстрених повідомлення про випадки захворювання на гострі кишкові інфекції. Двоє хворих госпіталізовані до інфекційних відділень міських лікарень з різними розладами роботи шлунково-кишкового тракту. Постраждалі пов’язують захворювання зі стравами «Хачапурі» та салат «Цезар», які вони вживали у закладі громадського харчування м.Дніпра.

З метою встановлення причин захворювання та джерела інфекції спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в області проведено епідрозслідування та інспектування у закладі громадського харчування. Додатково проведено дослідження біоматеріалу хворих та працівників закладу, крім того, проведено лабораторно-інструментальні дослідження харчових продуктів, води питної та змивів з навколишнього середовища. За результатами досліджень у працівника закладу та у обох хворих виявлено патогенну бактерію Salmonella Enteritidis, що викликає інфекційне захворювання сальмонельоз. Для сальмонельозу характерні значні розлади шлунково-кишкового тракту, підвищення температури, головний біль, слабкість, зневоднення, що може становити загрозу для життя людини.

Крім того, у результаті епідрозслідування спеціалістами ГУ Держпродспоживслужби в області виявлено ряд порушень у частині санітарно-гігієнічних питань та у сфері якості та безпечності харчових продуктів, що, ймовірно, стало причиною поширення інфекції:

Зважаючи на виявлені порушення санітарно-гігієнічного характеру та порушення під час операцій із харчовими продуктами, ГУ Держпродспоживслужби в області проведено такі заходи:

Після того, як терміни усунення порушень будуть вичерпані, ГУ Держпродспоживслужби в області здійснить повторну перевірку. У разі неусунення порушень матеріали будуть передані до суду.

У поточному році по Дніпропетровській області зареєстровано:

Причинами та обставинами спалахів є елементарне недотримання працівниками закладів правил особистої гігієни, несвоєчасне проходження медичних оглядів, порушення технології приготування страв, правил при поводженні з харчовими продуктами, під час їхнього зберігання та реалізації, порушення санітарно-гігієнічного, протиепідемічного та дезінфекційного режимів, що сприяє поширенню інфекції.

Задля попередження будь-яких кишкових інфекцій та харчових отруєнь необхідно дотримуватися елементарних правил суспільної та особистої гігієни, належної термічної обробки їжі, не вживати питну воду з неперевірених джерел чи відкритих водоймищ.

Уникайте купівлі продуктів харчування у місцях стихійної торгівлі! Не вживайте в їжу дикорослі гриби!

Будьте дуже пильними. Якщо ви помітили перші ознаки харчового отруєння, не займайтеся самолікуванням, а терміново зверніться по медичну допомогу.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Розстріляні росією: Андрій Сорока поїхав на завдання перед ротацією та не повернувся назад

Прочитайте повну статтю

Представники командування Національної гвардії відвідали бійців, які проходять лікування

Прочитайте повну статтю

Боронив східні кордони, тепер повернувся до улюбленої справи: історія прикордонника-кінолога

Прочитайте повну статтю

Топ-10 трендів у галузі аквакультури 2023 року: креветківництво

Прочитайте повну статтю

Держенергоефективності та “Schneider Electric Україна” домовилися про співпрацю задля впровадже...

Прочитайте повну статтю

Олександр Корнієнко: Нині є величезний шанс реформувати не лише законодавство та правову систем...

Прочитайте повну статтю

Тетяна Кірієнко: Співпраця з бізнес-асоціаціями завжди у фокусі уваги

Прочитайте повну статтю

Викрито озброєне злочинне угруповання рейдерів у Києві

Прочитайте повну статтю