В ДСНС відбулась зустріч з керівником Спілки добровільних пожежних команд Західно-Поморського воєводства Республіки Польща Мареком Ковальскі
15 грудня в ДСНС відбулася зустріч керівництва Служби з очільником Спілки добровільних пожежних команд Західно-Поморського воєводства Республіки Польща паном Мареком Ковальскі щодо комплексу питань українсько-польського співробітництва у сфері надзвичайних ситуацій.
Так, тимчасово виконуючий обов’язки Голови ДСНС Сергій Крук зауважив, що завдяки тривалим дружнім відносинам та порозумінню із польськими партнерами стабільно вдається налагоджувати ефективну двосторонню співпрацю, яка приносить продуктивні результати. Він акцентував увагу, на тому, що нині активно ведеться робота щодо розвитку в Україні добровільного руху на прикладі досвіду Республіки Польща. Йдеться про створення підрозділів місцевої пожежної охорони, Центрів безпеки громадян, навчання добровольців, тощо. Також ТВО Голови ДСНС повідомив про започаткування створення спеціалізованих класів безпеки для виховання у молоді правил безпеки життєдіяльності.
У свою чергу, Марек Ковальські відмітив якісний підхід до реалізації Державною службою України з надзвичайних ситуацій спільних проєктів, зокрема тих, як направлені безпосередньо для забезпечення безпеки людей. Йдеться, зокрема, про два успішно реалізовані у 2018-2020 роках проєкти: з Асоціацією добровільних пожежних команд Республіки Польща за фінансової підтримки програми «Юлід з Європою» та з Міністерством закордонних справ Польщі. Вони охопили 44 громади з 9 областей України.
У ході зустрічі гостям презентували результати роботи щодо створення добровільних пожежних формувань в Україні з урахуванням польського досвіду, а також, під час низки прямих включень, присутні могли ознайомитись більш детально на досягнутих результатах з тематики, яка об’єднана дружньою допомогою з боку Республіки Польща.
Зокрема, пана Марека Ковальскі ознайомили із функціонуванням добровільної пожежної команди в Об’єднаній територіальній громаді Хмельницької області, доповіли про створення в Україні регіональних тренінгових центрів порятунку та продемонстрували як відбуваються практичні навчання на вогневому тренажері та багатофункціональному тренажері контейнерного типу під час прямого включення з Львівського університету безпеки життєдіяльності. У свою чергу, під час прямого включення з Рівненщини присутні мали змогу ознайомитись з проєктом «Безпека без кордонів – OGNIK» у рамках програми «Польська допомога» та роботою класу безпеки для дітей ГУ ДСНС у Рівненській області. Також учасникам зустрічі було презентовано новостворений портал «Добровільна та місцева пожежна охорона України». Він функціонує у тестовому режимі та містить низку корисних матеріалів та методичних рекомендацій для розвитку добровольчого руху в Україні.
У підсумку сторони засвідчили взаємну готовність до подальшої співпраці.