В межах проекту Трастового фонду НАТО з фізичної реабілітації (протезування) військовослужбовців, поранених в антитерористичній операції сторона НАТО допомагає Україні удосконалювати стандарти якості та забезпечувати довгострокову сталість послуг медичної реабілітації для військовослужбовців, які зазнали поранень
Міністерство соціальної політики України, відповідно до Імплементаційної угоди між Кабінетом Міністрів України та Організацією НАТО з підтримки та постачання щодо реалізації співробітництва в галузі медичної реабілітації, є відповідальним виконавцем від України за реалізацію проекту Трастового фонду НАТО з фізичної реабілітації (протезування) військовослужбовців, які отримали поранення під час антитерористичної операції. До реалізації залучено також органи сектору безпеки і оборони.
Слід наголосити, що Україна в рамках реалізації Трастового фонду НАТО одразу ставила собі завдання не отримати тимчасову ситуаційну допомогу, а завдяки фінансовій підтримці країн-членів НАТО (потенційних донорів Трастового фонду), отримати конкретні результати у розбудові в Україні спроможностей в сфері медичної реабілітації, зокрема, забезпечення місцевих медичних центрів належними засобами надання відповідних реабілітаційних послуг, розвиток системи реабілітації, протезування за новітніми технологіями для осіб з інвалідністю, постраждалих від війни.
Від початку діяльності проекту Трастового фонду НАТО було реалізовано низку важливих ініціатив, зокрема, закупівля новітнього реабілітаційного обладнання для медичних реабілітаційних центрів Міноборони, МВС, Нацгвардії, Мінсоцполітики. На сьогодні більше 500 військовослужбовців пройшли медичну реабілітацію за кордоном, зокрема, в Республіці Болгарія (медичний центр ,,Калероя”, м. Хісар), 28 осіб забезпечені високотехнологічними протезами та допоміжними пристроями, проведено спортивні табори та табори сімейної реабілітації.
Про практичні результати реалізації Трастового фонду НАТО дивіться у сюжеті програми ,,Фактор безпеки”.