Сенсація

Верховна Рада України прийняла закони важливі для забезпечення порядку формування та початку роботи служби дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя, — Комітет з питань правової політики


Грудень 05
15:00 2023

Прийняття законів України «Про внесення змін до деяких законів України щодо негайного відновлення розгляду справ стосовно дисциплінарної відповідальності суддів» від 09.08.2023 № 3304-ІХ та «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо зміни статусу та порядку формування служби дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя» від 06.09.2023 № 3378-IX забезпечує відновлення розгляду справ щодо дисциплінарної відповідальності суддів, що має важливе значення для авторитету судової влади та суспільної довіри до неї.

Ці закони спрямовані на забезпечення порядку формування служби дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя та початку роботи цієї служби, проведення прозорого та відкритого конкурсу на посади дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя.

Згідно із цими законами розгляд дисциплінарної справи відбуватиметься у відкритому засіданні Дисциплінарної палати, в якому беруть участь дисциплінарний інспектор Вищої ради правосуддя – доповідач, суддя, скаржник, їх представники. Перебіг засідання транслюватиметься в режимі реального часу.

Вища рада правосуддя привела у відповідність з вказаними законами свій Регламент та виклала його у новій редакції. Оновленим Регламентом Вищої ради правосуддя визначені критерії пріоритетності розгляду дисциплінарних скарг.

Дисциплінарні провадження щодо суддів здійснюватимуться в хронологічному порядку за датою надходження з урахуванням такої пріоритетності:

якщо наслідком дисциплінарного провадження може бути звільнення судді з посади з підстав, визначених пунктами 3, 6 частини шостої статті 126 Конституції України;

щодо судді, який звернувся із заявою про відставку, якщо наслідком дисциплінарного провадження може бути звільнення судді з посади з підстав, визначених пунктами 3, 6 частини шостої статті 126 Конституції України;

щодо судді, кваліфікаційне оцінювання якого зупинено у зв’язку з розглядом дисциплінарної скарги;

щодо судді, стосовно якого Вищою кваліфікаційною комісією суддів України внесено рекомендацію про призначення за результатами конкурсу на зайняття вакантної посади судді, переведення, якщо наслідком дисциплінарного провадження може бути звільнення судді з посади з підстав, визначених пунктами 3, 6 частини шостої статті 126 Конституції України;

якщо у скарзі наведені відомості про дії судді, що викликали значний суспільний інтерес. 

Нагадаємо, що Вища рада правосуддя не розглядала дисциплінарні скарги щодо суддів з серпня 2021 року, після відповідних змін у законодавство.

За цей час у ВРП накопичилося більше 12 тис. скарг щодо суддів.

З 1 листопада 2023 року відновлено автоматизований розподіл скарг між членами Ради.

Як вказано на сайті Вищої ради правосуддя (https://hcj.gov.ua), від моменту відновлення авторозподілу – з 1-го по 24-те листопада 2023 року розподілено 8339 старих справ, дисциплінарне провадження у яких не завершено попереднім складом Ради, та скарг, які надійшли з 5 серпня 2021 року до 31 жовтня 2023 року. З них за поточний тиждень – 2225.

З 1 по 24 листопада цього року також розподілено 537 нових справ, з них за поточний тиждень – 148.

Таким чином прийняті закони покликані розв’язати проблему блокування розгляду скарг щодо суддів.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Щодо застосування п. 137.11 ст. 137 Податкового кодексу України суб’єктами господарювання, які...

Прочитайте повну статтю

Виїзна нарада ДПС на Львівщині: аналіз роботи територіальних органів ДПС у західному регіоні у...

Прочитайте повну статтю

Мін’юст подав до ВАКС позов про застосування до Гізай С. Ф. санкції

Прочитайте повну статтю

Віктор Дубовик про підсумки Подільського регіонального науково-практичного форуму для нотаріусі...

Прочитайте повну статтю

З початку повномасштабної війни у Міграційній службі оформлено понад 8 млн паспортних документі...

Прочитайте повну статтю

«ХАРТІЯ». ГВАРДІЯ НАСТУПУ. Як все починалося

Прочитайте повну статтю

Вчора з Центрального залізничного вокзалу Києва українські ветерани та воїни відправились на зм...

Прочитайте повну статтю

Укроборонпром впроваджує найкращі практики запобігання та врегулювання конфлікту інтересів

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь