Верховна Рада України прийняла законопроект щодо застосування обмежувальних заходів протидії домашньому насильству


Листопад 21
18:17 2023

Верховна Рада України 21 листопада 2023 року прийняла в першому читанні за основу проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо застосування обмежувальних заходів протидії домашньому насильству» (реєстр. №5629 від 07.06.2021), поданий народним депутатом України Бакумовим О.С. та іншими народними депутатами.

Законопроект розроблено з метою врегулювання питання застосування обмежувальних заходів протидії домашньому насильству в частині застосування електронних засобів контролю, які відстежують виконання кривдником вимог обмежувальних приписів та обмежувальних заходів і стосуються заборони наближатися до потерпілої особи.

Для досягнення вказаної мети у законопроекті пропонується:

1) передбачити заборону наближатися на визначену відстань до особи, яка постраждала від домашнього насильства, в якості обмежувального заходу, що застосовується до особи, яка вчинила домашнє насильство (новий п. 6 ч. 1 ст. 91-1 КК України), або обмежувального припису стосовно кривдника (новий п. 7 ч. 2 ст. 26 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству»);

2) передбачити зміни до КПК України та ЦПК України задля забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим, кривдником вказаного вище обмежувального заходу/припису;

3) доповнити КВК України новою ст. 85-1 «Порядок виконання обмежувального заходу, що застосовується до осіб, які вчинили домашнє насильство», якою визначається механізм застосування електронного засобу контролю відносно засудженого;

4) встановити адміністративну відповідальність у виді накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за порушення встановленого порядку застосування електронного засобу контролю особою, яка постраждала від домашнього насильства (нова ст. 173-5 КУпАП) тощо.

Прийняття законопроекту сприятиме вирішенню питань щодо вироблення ефективних засобів доказування та відповідного контролю в контексті протидії домашньому насильству, спираючись на позитивний досвід європейських країн.

Крім того, Верховна Рада України доручила Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності доопрацювати зазначений законопроект з урахуванням поправок і пропозицій суб’єктів права законодавчої ініціативи та внести його на розгляд Верховної Ради України у другому читанні.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

​Привітання Голови Ради суддів України з Днем Збройних Сил України

Прочитайте повну статтю

Розпочато реалізацію ініціативи Глави держави із забезпечення житлом Героїв України та їхніх сі...

Прочитайте повну статтю

Голова Верховної Ради України зустрівся у межах робочого візиту із членами Палати представників...

Прочитайте повну статтю

На Черкащині рибоохоронцями попереджено масовий мор риби у Кременчуцькому водосховищі

Прочитайте повну статтю

Реєстр зброї та документи закордоном: на засіданні Кабміну прийнято низку постанов, розроблених...

Прочитайте повну статтю

Брав участь у проведенні псевдореферендуму в Херсоні: повідомлено про підозру колаборанту

Прочитайте повну статтю

Прибутку на мільйон гривень щомісячно та товару на 9 млн грн: ліквідовано масштабне підпільне в...

Прочитайте повну статтю

Книга рекордів прикордонника з позивним «Африка»

Прочитайте повну статтю