Верховна Рада ухвалила законопроєкт про залучення інвестицій у рибну галузь
242 «ЗА» - результат сьогоднішнього голосування народних обранців за законопроєкт 8119 «Про залучення інвестицій у розвиток галузі рибного господарства».
Документ покликаний створити умови для залучення інвестицій у розвиток галузі рибного господарства України, а також врегулювати проблемні питання, пов'язані з користуванням рибогосподарськими водними об'єктами та акваторією морів.
Новий Закон передбачає складання переліків конкретних об'єктів, до розвитку яких можна залучити інвестиції, а також визначення обсягів інвестування для цих об'єктів. Це сприятиме забезпеченню рівних можливостей доступу до об'єктів залучення інвестицій, а також контролю і моніторингу за дотриманням законодавчих вимог.
Ухвалений документ допоможе:
- врегулювати питання користування рибогосподарськими водними об’єктами для здійснення аквакультури та СТРГ та проводити задля цього прозорі аукціони;
- користуватись земельними ділянками біля рибогосподарських водних об’єктів для розміщення тимчасових споруд та обладнання, необхідного для реалізації інвестиційних договорів;
- впровадити договірні правовідносини між державою та бізнесом для стимулювання інвестицій в риболовну галузь;
- запровадити контроль та моніторинг результатів виконання інвестиційних договорів, шляхом подання звітності про виконання умов договору.
Унормування та врегулювання інвестиційних правовідносин позитивно вплине на розвиток рибної галузі, забезпечить прозорість та контроль у рибному господарстві, підвищить економічний потенціал та конкурентоспроможність виробництва водних біоресурсів в Україні.
«Докорінні зміни інвестиційного клімату, запропоновані цим документом, та повна прозорість процесу залучення інвестицій зменшать до мінімуму ризики бізнесу та збільшать привабливість його участі в розвитку різних напрямів рибогосподарської діяльності. Дякую народним депутатам за це важливе рішення», - зазначив т.в.о. Голови Держрибагентства Ігор Клименок.
Довідково:
Законопроєкт № 8119 розроблений народними депутатами спільно з Мінагрополітики та Держрибагентством у співпраці з BRDO у межах проєкту Програми USAID з аграрного і сільського розвитку – АГРО. Подальша робота із підтримки і впровадження положень законопроєкту проводиться за сприяння Проєкту «Підтримка цифрової трансформації», що фінансується USAID i UK Dev. Партнер з реалізації – Офіс ефективного регулювання BRDO.