Верховна Рада ухвалила зміни до законодавства про банкрутство, розроблені Мін’юстом


Березень 21
15:17 2023

На сьогодні в Україні триває реформа системи банкрутства, без проведення якої неможливим є досягнення більш суттєвих результатів у покращенні інвестиційної привабливості вітчизняного ринку та забезпеченні легкості ведення бізнесу в Україні.

 З метою реалізації цієї реформи і забезпечення правової визначеності та ефективного застосування законодавства з питань банкрутства Міністерством юстиції України було розроблено проєкт Закону України «Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства», реєстр. № 4409.

Відтепер позовні заяви щодо банкрутства зможуть розглядатися у спрощеному позовному провадженні без виклику сторін. Також законопроєкт спрощує і роботу арбітражним керуючим. Він передбачає створення автоматизованої інформаційної системи «Банкрутство та неплатоспроможність», що об'єднає необхідні реєстри та бази даних і до складу якої входитиме Електронний кабінет арбітражного керуючого.

«9 днів. Саме стільки часу минуло від моменту реєстрації до моменту прийняття ВРУ однієї нашої законодавчої ініціативи навесні минулого року.

850 днів. Саме стільки часу минуло з моменту реєстрації до вчорашнього моменту прийняття ВРУ нашої ініціативи у сфері відновлення платоспроможності та банкрутства», - прокоментувала ухвалені зміни заступниця Міністра юстиції України Валерія Коломієць.

Вона подякувала голові профільного підкомітету ВР Олексію Мовчану «за наполегливість та за те, що був partner in crime в цьому нелегкому процесі» та побажала  ще трішечки терпіння. Адже попереду - прийняття законопроєкту про «військові банкрутства» і впровадження Директиви ЄС 2019/1023 до вересня поточного року.

«Коли буде тяжко чи щось здаватиметься непідйомним, просто пригадайте про те, що результату інколи можна чекати й 850 днів», - наголосила заступниця Міністра юстиції.

Нагадаємо, законопроєкт № 4409 було прийнято за основу ще у червні 2021 року. Під час підготовки законопроєкту до другого читання було подано 248 поправок, із яких 112 було запропоновано врахувати.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Розширюємо підтримку цифрових проєктів: до програми EGAP долучилися Херсонська, Хмельницька та...

Прочитайте повну статтю

На Черкащині стартував ІІІ Меліоративний форум ''Реформування та відновлення меліорації''

Прочитайте повну статтю

Ні – маніпуляціям!   

Прочитайте повну статтю

Результати розгляду питань порядку денного засідання Вищої ради правосуддя № 62 від 18 липня 20...

Прочитайте повну статтю

За ініціативи Агентства АМКУ розглянув питання оптимізації строків розгляду заяв на концентраці...

Прочитайте повну статтю

АРМА закликає народних депутатів підтримати законопроєкт 11280-1

Прочитайте повну статтю

Відбувся форум Партнерство заради безпеки в сировинній галузі

Прочитайте повну статтю

ДСНС України отримала від Німеччини матеріально-технічну допомогу

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь