VI українсько-німецька конференція муніципальних партнерств: громади мають стати центрами відповідальності за ефективне використання коштів під час відбудови


Листопад 16
18:24 2023

Модернізація інфраструктури та відбудова зруйнованих війною міст були в центрі уваги учасників VI українсько-німецької конференції муніципальних партнерств, яка проходила 13-15 листопада 2023 року у Лейпцигу. Захід зібрав державних діячів та представників місцевих громад з України та Німеччини. Представником від Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) на конференції став керівник апарату НАЗК Ігор Хохич.

Під час свого виступу на фаховому форумі “Місцеве самоврядування й демократія в адміністративних структурах” він наголосив на важливості запобігання корупційним ризикам під час відбудови України, ефективного та прозорого використання коштів для відновлення зруйнованих війною територій України. За його словами, цього можливо досягти лише через впровадження системних заходів з запобігання корупції та розбудови доброчесності на місцях.

Саме з цією метою НАЗК реалізувало Декларацію розбудови доброчесності органів місцевого самоврядування (ОМС), яка об’єднала громади та посилює співпрацю з регіонами задля запобігання корупції, побудови довіри до місцевої влади, формування доброчесності в громадах та суспільстві загалом.

«Наразі понад 20 ОМС і дві асоціації громад долучилися до підписання декларації, яка заснована на найкращих практиках Ради Європи щодо доброчесного врядування та враховує положення Конвенції ООН проти корупції. Національне агентство розробило рекомендації щодо запобігання корупційним ризикам при відбудові країни та аналіз контрагентів під час закупівель. Ці та багато інших розробок мають запобігти репутаційним ризикам, не допустити зловживань при спрощеній системі закупівель та сприяти довірі бізнесу до місцевої влади. Саме громади мають стати центрами відповідальності за якісне відновлення та ефективне використання коштів. Безальтернативна вимога часу полягає в тому, що ця відбудова має відбуватись прозоро, під ефективним контролем та управлінням», – зазначив Ігор Хохич.

Конференція проходила під патронатом Президента Німеччини Франка-Вальтера Штайнмайера. Також перед учасниками конференції виступив онлайн Президент України Володимир Зеленський, який зазначив, що наразі між нашими країнами діють 190 міжміських та 6 міжрегіональних партнерств і наголосив, що міста Німеччини та України поєднує фундаментальна річ – європейське ставлення до людей.

На необхідності солідарності німецьких громад у питанні допомоги Україні наголосив мер Лейпцига Бурґгард Юнґ (Burghard Jung). За його словами, «ці зусилля будуть також і зусиллями на шляху України до Європейського Союзу».

Загалом у центрі уваги спікерів форуму стояли питання гуманітарної допомоги Україні, сприяння у її модернізації, посилення співпраці між місцевим самоврядуванням обох країн, участь Німеччини у відбудові українських міст та зруйнованої інфраструктури.

Нагадаємо, НАЗК працює у напрямках розбудови доброчесності як норми для органів місцевого самоврядування, залучення громад для забезпечення прозорих процесів відновлення, налагодження співпраці з бізнесом і повернення довіри громадян.

Керівництво та представники Національного агентства цьогоріч здійснили робочі поїздки до Львова, Харкова, Дніпра та Чернівців. Їхня мета – посилити співпрацю НАЗК з регіонами, залучити громади до розбудови доброчесності, сприяти мінімізації корупційних ризиків, а також посилити співпрацю із закладами загальної середньої освіти та вищої освіти, журналістами та громадськими організаціями. Фото: Nicky Hellfritzsch/ Engagement Global

Посилання скопійовано

Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Викрали майна на 2 млн грн, яке призначалося військовим та мешканцям деокупованих територій: зл...

Прочитайте повну статтю

Бавовняні футболки та теплий одяг: працівники сервісних центрів МВС передали допомогу військово...

Прочитайте повну статтю

Історія сталевої міці

Прочитайте повну статтю

Сергій Марченко: Впровадження належних реформ є основою для розвитку співпраці з міжнародними п...

Прочитайте повну статтю

Національний банк захищатиме в суді правомірність рішень про відкликання банківської ліцензії т...

Прочитайте повну статтю

Перший віцеспікер Олександр Корнієнко взяв участь у Діалозі високого рівня ІІ «Добре демократич...

Прочитайте повну статтю

ВАКС ухвалив рішення про часткове задоволення позову Мін’юсту до ПАТ «Авіаційний комплекс ім.С....

Прочитайте повну статтю

Окупанти обстріляли дитсадок в Херсоні та передмістя: є загиблий та поранені

Прочитайте повну статтю