Від лютого 2022 року ЄБРР спрямував на підтримку енергосектору близько 1,3 млрд євро: Сергій Марченко


Травень 16
18:10 2024

Сьогодні, 16 травня, у онлайн режимі, Міністр фінансів України Сергій Марченко взяв участь у щорічній пленарній сесії Ради керуючих та інвестиційній панелі Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР). Міністр фінансів виступає керуючим від України у Банку. 

Під час свого виступу Міністр фінансів подякував керівництву ЄБРР за спрямовану Україні допомогу від лютого 2022 року та наголосив,  що подальша співпраця з міжнародними фінансовими організаціями є необхідною для підтримки стабільного функціонування ключових сфер економіки країни в умовах війни. 

“ЄБРР є лідером у підтримці ініціатив з сприяння енергоефективності, підтримки ліквідності ключових підприємств державного сектору економіки, відбудови інфраструктури та забезпечення роботи приватного сектору.  З початку повномасштабного вторгнення допомога Банку сягнула майже 4 млрд євро. Завдяки мобілізованим ресурсам нам вдалося забезпечити фінансування критично важливих видатків у енергосекторі та стабільність роботи системи передачі електроенергії”, — зазначив Сергій Марченко.

Також у своїй промові Міністр фінансів привітав Оділь Рено-Бассо з переобранням на посаду Президентки ЄБРР. 

Станом на травень 2024 року загальний обсяг спрямованого Україні фінансування ЄБРР за весь період співпраці становить понад 19,5 млрд євро. На стадії реалізації в державному секторі знаходиться 10 спільних проєктів загальним обсягом позик 2,1 млрд євро. У 2024 році в рамках проектів, що реалізуються, вибірка склала понад 150 млн євро.

Банк зробив вагомий внесок у забезпечення безперебійного проходження опалювальних сезонів 2022/2023, 2023/2024 років та підготовку до опалювального сезону 2024/2025 років. Зокрема, за діючими проєктами з підтримки ліквідності та стійкості ключових суб’єктів господарювання критично важливої інфраструктури, таких як НЕК «Укренерго», НАК «Нафтогаз України», АТ «Укрзалізниця» загальний обсяг виділеного фінансування становить до 1,3 млрд євро.  

Також Сергій Марченко наголосив, що для збереження економічного відновлення України та фінансової стійкості перед викликами повномасштабної війни, своєчасне надходження зовнішньої фінансової допомоги є життєво важливим: “У 2024 році пріоритетом залишається військова кампанія та соціальна підтримка. Зважаючи на те, що оборона і безпека фінансується виключно за рахунок внутрішніх доходів держбюджету, для забезпечення соціальних та гуманітарних потреб ми розраховуємо на підтримку країн-донорів та МФО”.

Поділитися
Напишіть коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.
Обов'язкові поля позначені*

Популярні категорії

Останні новини

Представники ДПС вивчали досвід литовських колег

Прочитайте повну статтю

У Мін’юсті відбулася чергова зустріч зі Спеціальним доповідачем ООН з питань позасудових страт

Прочитайте повну статтю

Переховували людей від дронів у гаражі: чергова пекельна евакуація з Красногорівки

Прочитайте повну статтю

Гроші за вподобайки: зловмисники розсилають шахрайські повідомлення

Прочитайте повну статтю

«Під час розмінування надзвичайно важливо вберегти життя і здоров’я наших фахівців», – Андрій Д...

Прочитайте повну статтю

Биківня.Територія пам'яті: Інститут презентував проєкт до Дня пам'яті жертв політичних репресій

Прочитайте повну статтю

Голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва провела зустріч з представниками Європейського ін...

Прочитайте повну статтю

Процесуальні строки в електронному суді: дайджест судової практики

Прочитайте повну статтю
Ми використовуємо cookies
Погоджуюсь